Зустріч Порошенка з Меркель: про що говоритимуть лідери двох країн

Зустріч Порошенка з Меркель: про що говоритимуть лідери двох країн
Автор Желізняк Олександр в Політична правда

В неділю на своїй прес-конференції президент України Петро Порошенко анонсував зустріч з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, яка пройде наприкінці цього тижня. Стали відомі деякі подробиці майбутніх перемовин.

Президент України Петро Порошенко та канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорять три основних питання: тиск на Росію для виконання Мінських домовленостей, європейський шлях України і допомогу в реформах, яку Берлін може надати Києву. Про це розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін журналістам в Брюсселі, повідомляє «Сегодня».

Loading...

«Переговори будуть концентруватися на трьох фундаментально важливих питаннях. Перше – як спільно працювати над тим, щоб тиснути на Росію, щоб вона виконала те, що повинна була виконати на Донбасі, виконати ту логіку, яку ми поділяємо», – заявив міністр.

Клімкін пояснив, що має на меті досягнення рівня безпеки, необхідного для повернення Донбасу «до нормального життя, щоб потім почати перехідний процес реінтеграції Донбасу». «Це можливо тільки тоді, коли російські регулярні війська, найманці і зброя вийдуть з території України, а ті банди, які там існують, будуть роззброєні, і міжнародне співтовариство буде разом з нами контролювати ситуацію. Логіка, яким чином це буде відбуватися, дуже важлива », – підкреслив міністр.

Клімкін також звернув увагу на той факт, що канцлер Німеччини буде зустрічатися з новообраним президентом Франції Еммануелем Макрона. «Потрібно узгодити подальші кроки в рамках «нормандського формату», потрібно їх скоординувати з нашими американськими друзями. Сьогодні я це робив з ЄС», – додав міністр.

Іншими питаннями обговорення на перемовинах, за словами глави МЗС, є європейський вибір України, безвізовий режим, «асоціація і подальші кроки». «Третій момент – це допомога Німеччини нашим реформам. На цих трьох головних сферах буде особливий акцент», – підкреслив голова українського зовнішньополітичного відомства.

Джерело: Народна Правда
загрузка...