Верховна Рада припинила повноваження депутата Андрія Артеменка

Верховна Рада припинила повноваження депутата Андрія Артеменка
Автор Желізняк Олександр в Політична правда

Верховна Рада припинила повноваження депутата Андрія Артеменка

Верховна Рада достроково припинила повноваження позафракційного депутата України Андрія Артеменка.

Loading...

На засіданні у вівторок, 16 травня, Верховна Рада України припинила повноваження депутата Андрія Артеменка «в зв’язку з припиненням громадянства України», передає «Народна Правда».

У прийнятій 244 голосами народних депутатів постанові зазначається, що повноваження депутата Артеменко припинені «в зв’язку з припиненням громадянства України».

У лютому газета New York Times повідомила, що Артеменко передав адміністрації президента США Дональда Трампа план врегулювання конфлікту на сході України, де зокрема пропонувалося провести загальноукраїнський референдум про передачу Криму Росії «в оренду на термін від 50 до 100 років», а також пропонувалось «виведення російських військ з східної України».

Органи прокуратури почали кримінальне провадження щодо Артеменко за антидержавні дії у співпраці з Росією. Парламентська фракція «Радикальної партії Олега Ляшка» вирішила виключити депутата Артеменко зі свого складу.

Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що Артеменко підтвердив прокуратурі документами наявність у нього громадянства Канади.

21 квітня Генпрокуратура України звернулася до міністра внутрішніх справ Авакова з проханням ініціювати через міграційну службу процедуру втрати громадянства України Артеменко з огляду на те, що в ході розслідування кримінального провадження було зібрано достатньо документів, що вказують на те, що Артеменко отримав громадянство Канади.

Указом президента Порошенко від 29 квітня було припинено громадянство України Андрія Артеменка.

Джерело: Народна Правда
загрузка...