Євросоюз офіційно підписав рішення про безвізовий режим для України

Євросоюз офіційно підписав рішення про безвізовий режим для України
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

В Європарламенті відбулося підписання документа, відповідно до якого для громадян України буде запроваджено безвізовий режим.

Сьогодні, 17 травня, в Страсбурзі пройшла церемонія підписання законодавчого акту, який дозволяє ввести безвіз для України, передає «Народна Правда».

Документ був підписаний у присутності президента Європарламенту Антоніо Таяні, міністра внутрішніх справ і національної безпеки Мальти Кармело Абелл, яка головує в Раді ЄС, доповідача Європарламенту з питання українського безвіза Марії Габріель і президента України Петра Порошенка. Церемонія транслювалася по європейському каналу EBS.

Президент України не підписував документ, оскільки законодавчий акт не є двостороннім документом, а лише внутрішнім рішенням ЄС.

Після підписання рішення про безвіз воно повинно бути оприлюднене в Офіційному журналі ЄС. Безвізовий режим набуде чинності через 20 днів. Як очікується, він запрацює з 11 червня.

На спільній прес-конференції з президентом ЄП Антоніо Таяні президент Порошенко сказав – «Це абсолютно історичний день для моєї 45-мільйонної нації і також історичний день для ЄС. Україна повертається в європейську сім’ю і каже своє останнє “прощай” радянсько-російської імперії».

Джерело: Народна Правда