Україна заблокувала транзит вантажів в Придністров’я

Україна заблокувала транзит вантажів в Придністров’я
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Україна заборонила транзит товарів продовольчої групи в невизнане Придністров’я.

Україна заборонила транзит через свою територію продовольчих вантажів в невизнану Придністровську Молдавську Республіку. Про це під час екстреного засідання «Ради безпеки Придністров’я» заявив «міністр сільського господарства і природних ресурсів ПМР» Юхим Коваль, інформує «Народна Правда».
Як повідомляє офіційний сайт «глави республіки», Коваль розповів, що про таку заборону Придністров’ї листом попередила Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.
«Автори документа посилаються на розпорядження головного державного інспектора ветеринарної медицини України, датоване 17 травня поточного року, яким визначено, що з 20 травня пропуск підконтрольних вантажів в режимі транзиту через територію України, які направляються в Придністров’я, буде здійснюватися тільки за умови узгодження з Національним агентством з безпеки харчових продуктів Республіки Молдова », – заявив Коваль.
За його словами, в листі було зазначено, що попередні узгодження транзиту по території України в придністровському напрямі «визнані недійсними». «Міністр сільського господарства» заявив, що «в Придністров’я через український порт надходять вантажі з 29 країн світу».
Говорячи про потенційні наслідки введених обмежень, «міністр сільського господарства і природних ресурсів ПМР» зазначив, що в разі недопуску вантажів в порт «наші господарюючі суб’єкти будуть змушені зберігати їх на штрафмайданчику і платити за простій вантажу на території України». У разі сухопутного переміщення вантажів через територію України, спрогнозував Коваль, велика ймовірність їх повернення відправнику до врегулювання всіх питань.
З огляду на зовнішню продовольчу залежність Придністров’я, «глава Мінсільгоспу» попередив, що «рішення України негативно позначиться на продовольчому забезпеченні республіки».

Джерело: Народна Правда