Армія України за допомогою НАТО поповниться новим елітним спецпідрозділом

Армія України за допомогою НАТО поповниться новим елітним спецпідрозділом
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Збройні сили України отримають у своїх лавах спеціально створений підрозділ, що буде займатися кіберзахистом. Таку заяву зроблено міністром оборони України Степаном Полтораком.

За словами Полторака, українські кібервійська в лавах ЗСУ будуть створені на кшталт європейських аналогів, проте залишається відкритим питання їх підпорядкування. Про це Полторак сказав в інтерв’ю інформагентству «Інтерфакс Україна», передає «Народна Правда».

Loading...

“У різних країнах такі структури підпорядковані різним підрозділам. У Литві вони підпорядковані Міноборони, і вони відповідають за безпеку саме цього відомства і дають рекомендації всім іншим відомствам. У нас є певна система, чи буде об’єднання її навколо одного відомства – це рішення керівництва країни. Але робота йде дуже серйозна, на рівні РНБО”, – розповів С.Полторак.

За словами міністра, на сьогодні вже “створюються підрозділи, мережа, програмне забезпечення, щоб захистити Україну від кібератак”.

“Радник від НАТО допомагає нам створювати таку структуру в Міноборони, поки що це на рівні дорадчої допомоги, але я сподіваюся, що буде ще й матеріальна. На сьогодні кіберзахист – це прерогатива СБУ, але готівковими коштами та силами ми будемо забезпечувати це на нашому рівні. Робота зі створення такого підрозділу вже триває”, – зазначив С. Полторак.

Джерело: Народна Правда
загрузка...