“Батько ХНР” Апухтін отримав чималий термін за гратами

”Батько ХНР” Апухтін отримав чималий термін за гратами
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

69-річний ватажок руху «Юго-Восток» Юрій Апухтін був засуджений до шести років позбавлення волі Київським районним судом Харкова.

Loading...

За словами процесуального керівника Максима Мозгового, судом була підтримана вимога прокуратури області. Апухтін був визнаний винним в організації масових заворушень, під час яких були погроми (ч. 1 ст. 294 Кримінального кодексу України), і публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу України, захоплення державної влади (ч. 3 ст. 109 КК України), інформує видання «Народна Правда» з посиланням на «Укрінформ».

“Прокуратура довела в суді, що Апухтін був організатором масових заворушень у квітні 2014 року біля будівлі Харківської ОДА. Він неодноразово публічно закликав до зміни конституційного ладу, невизнання чинної державної влади, створення «Харківської народної республіки» та так званої «Конституції ХНР». Також доведено, що Апухтін був одним із ініціаторів з проведення у Харкові  «референдуму» з питань федералізації – створення так званої «Юго-Восточной автономии от Одессы до Харькова», який планувався у травні 2014 року, однак не відбувся”, – зазначил Мозговий.

За його словами, під час судового розгляду допитано 12 свідків та 2 експертів.

“Також вивчені відеоматеріали мітингів, що відбувалися 8 квітня та 9 травня 2014 року на Майдані Свободи, в яких активну участь брав засуджений”, – додал Мозговий.

За його словами, наразі вирок суду не набув чинності, оскільки триває час на апеляційне оскарження.

Перебування в СІЗО буде зараховано у строк відбування покарання з розрахунку один день за два дні.

Як повідомляв Укрінформ, у січні 2015 року прокуратура направила справу Апухтіна до суду. Під час досудового слідства встановлено, що Апухтін був організатором масових заворушень у квітні 2014 року біля будівлі Харківської ОДА. Він неодноразово закликав до зміни конституційного ладу, невизнання чинної державної влади, створення так званих “Харківської народної республіки” та “Конституції ХНР”.

Кординатора руху «Юго-Восток» Апухтіна затримали у квітні 2014 року за підозрою в організації масових заворушень. У травні 2014 року після внесення застави він вийшов з-під варти. У грудні 2014 його знову арештували – за підозрою у публічних закликах до насильницької зміни конституційного ладу України, захоплення державної влади, вчинених повторно.

У серпні 2014 року окружний адміністративний суд області задовольнив позов прокурора Харкова та припинив діяльність громадської організації «Юго-Восток» шляхом примусового розпуску.

Джерело: Народна Правда
загрузка...