Війна в Україні для Кремля дуже затратна, але готуватися потрібно до гіршого – український журналіст

Війна в Україні для Кремля дуже затратна, але готуватися потрібно до гіршого – український журналіст
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Російське керівництво несе великі витрати в зв’язку з агресією в Україні, але бажання воювати у нього не відпало. Таку думку висловив український журналіст Роман Цимбалюк.

Війна в Україні триває вже три роки і для Росії вона стала дуже витратною, але це не означає, що не слід очікувати подальшої ескалації. Вважає відомий український журналіст УНІАН Роман Цимбалюк, який нині працює в Москві. Про це він розповів в інтерв’ю «Народної Правді».

Loading...

Говорячи про можливість посилення російської агресії на території України Цимбалюк висловив власну думку – «Прямі наступальні дії на сьогоднішній день малоймовірні. Але це не означає, що зовсім неможливі. Багато чого буде залежати від стану українського суспільства, якості та готовності Збройних сил».

У цьому сенсі росіян може стримати поява в України потужного озброєння:

«Якщо у нас буде ракетний комплекс «Грім-2», аналог російського «Іскандера», то росіяни сто п’ятдесят разів подумають, а чи варто з нами зв’язуватися. Скільки б не було указів про засекречування втрат російської армії в «мирний час», від цього у російських вояків додаткове життя не з’явиться», – сказав журналіст.

Але і відступати, на його думку, Кремль не збирається:

«Агресія проти України вже стала дуже витратним проектом для Кремля, але це не означає що вони готові відступити. Швидше за все, триватиме уповільнений конфлікт на Донбасі з постійною стрільбою. Київ найближчим часом бомбити не будуть».

Разом з тим в приватній бесіді з обізнаним джерелом Цимбалюк почув наступне:

«У той момент, коли у мене був вимкнений диктофон, один чоловік сказав наступне: «Ми ж іще з вами не воюємо. Ми так, проводимо спецоперацію проти вас на Донбасі. Ти зрозумій, ми ж іще не запускали ракети, не використали проти вас літаки».

Тому журналіст впевнений – «Потрібно готуватися до гіршого. І країну нам доведеться розвивати саме в таких умовах. До речі, в світі досить подібних успішних прикладів».

Разом з тим журналіст підкреслив, що напевно у російського керівництва є розуміння, які зміни відбулися в збройних силах України:

«Таке розуміння є. І якраз на основі цього розуміння я говорю про те, що великий наступ є малоймовірним. Відомий терорист Гиркин-Стрєлков, який тут виступає для купки маргінальних придурків, навіть каже, що для проведення подальших бойових дій потрібна мобілізація. Ті, хто безпосередньо приймають рішення – прекрасно усвідомлюють, якщо три роки тому українським солдатам було психологічно важко стріляти в росіян, то тепер цієї проблеми немає».

Цимбалюк також розповів, що в Росії мають намір і далі розхитувати ситуацію в Україні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...