Супрун розповіла, хто буде платити за послуги після медичної реформи

Супрун розповіла, хто буде платити за послуги після медичної реформи
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Про те, що в Україні є безкоштовна медицина потрібно забувати, але держава не відмовляється від допомоги малозабезпеченим верствам населення.

Відповідно до пропонованої медичної реформи держава введе субсидії для людей, у яких немає коштів на оплату медпослуг, розповіла на брифінгу в п’ятницю, 2 червня, і. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун після засідання Національної ради реформ.

В Україні слід перестати брехати про те, що медицина безкоштовна. Тому реформа вводить фінансування державою екстреної допомоги та спільну оплату лікування, якщо у людини є можливість заплатити. За словами Супрун – «Зараз в законопроекті передбачено, що кожен рік Кабмін визначатиме, які послуги будуть надані і яким є фінансування, щоб оплачувати ті послуги».

Вона також додала:

«Ми говоримо, що у нас в країні медицина безкоштовна, а вона такою не є, ми всі платимо за все. Ми зараз пропонуємо систему, де у кожного з нас є гарантована первинна ланка, екстрено медичну допомогу і паліативну допомогу – безкоштовно. Можливо, будуть такі послуги, що треба доплатити, тому що держава не має достатньо коштів».

«Є держпрограма для бійців АТО, приватна страховка. Ми повинні перестати брехати, і говорити правду. Ми повинні створити систему, де люди не повинні продавати машини і квартири і фінансово бути зруйновані, тому що вони захворіли», – підкреслила Уляна Супрун.

На розгляд Верховної Ради готується пакет законопроектів про медичну реформу.

Джерело: Народна Правда