Експерт пророкує «війну» РФ та Китаю за Центральну Азію

Експерт пророкує «війну» РФ та Китаю за Центральну Азію
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Китайська Народна Республіка продовжує розвивати свою стратегію “Один пояс – один шлях”, але через неї можуть постраждати підприємства Російської Федерації, які розраховують зміцнити свої позиції на євразійському ринку.

Стратегія розвитку “Один пояс – один шлях” відображає економічну політику КНР, однак вона може створити труднощі між Росією і Китаєм в регіоні Центральної Азії, заявив екс-посол Австралії в США, Японії, Індії, Індонезії, В’єтнамі, Таїланді і Мексиці Джон Маккарті на зустрічі з питань Азіатсько-Тихоокеанського регіону, інформує видання «Народна Правда» з посиланням на «РІА Новини».

Loading...

“Якщо ви подивитеся на карту, то можна побачити, що можливі взаємні труднощі (для Росії і Китаю) в Центральній Азії”, – заявив він.

Експерт пояснив, що труднощі можуть виникнути через те, що і у КНР, і у Росії є євразійські проекти в цьому регіоні і власні економічні завдання. Маккарті додав, що ще з часу СРСР Центральна Азія була регіоном, який знаходився в інтересах Москви.

При цьому, на думку експерта, стратегія “Один пояс – один шлях” є можливістю для Пекіна розширити свій економічний вплив.

“Я думаю, що (ініціатива) “Один пояс – один шлях” – шлях для Китаю розширити свій економічний вплив. Це шлях для того, щоб винести надлишкові потужності своїх підприємств … Я думаю, що це можна назвати економічною політикою Китаю”, – сказав колишній дипломат.

За його словами, стратегія також пов’язана з геополітикою Китаю. “Якщо ця (стратегія) розширюється економічно, то це дозволяє розширювати політичний вплив”, – зазначив Маккарті.

Раніше повідомлялось, що митниця не пускає в Україну відомі китайські бренди.

Джерело: Народна Правда