Хто намагався вбити Адама Осмаєва та чи є тут рука Кремля

Хто намагався вбити Адама Осмаєва та чи є тут рука Кремля
Автор Желізняк Олександр в Політична правда/Публікації

Резонансний замах на подружжя-добровольців АТО Аміну Окуєву та Адама Осмаєва, який закінчився тим, що Окуєва сама поранила вбивцю, залишає ряд запитань. Чи був кілер, якого вже назвали бійцем російських елітних спецслужб, насправді професіоналом і чому тоді провалив завдання? “Народна правда” разом з експертами та джерелами в силових структурах, розбиралася в деталях замаху.

“Кілер зустрічався з цілями чотири рази … Навіщо ?!”

– Давайте розбиратися з самого початку, грунтуючись, в першу чергу, на матеріалах, які є у відкритому доступі, в тому числі на інтерв’ю самої Аміни Окуєвої, – пропонує “Народній правді” адвокат та колишній співробітник правоохоронних органів Максим Борисов. – У мене є вагомі приводи засумніватися, принаймні, в професіоналізмі та компетентності кілера. Будь-який співробітник правоохоронних органів одразу зверне увагу на кількість зустрічей, які провели Окуєва і Осмаєв з кілером до безпосередньої спроби замаху. Таких зустрічей було чотири. Чотири! За практикою, згадайте, наприклад, вбивство Максима Курочкіна – професіоналу вистачає двох секунд (снайпер застрелив Курочкіна, поки він перетинав відстань в три метра від дверей суду до автозаку, – НП), щоб виконати завдання, а тут – кілер зустрічається з цілями чотири рази … Навіщо? Кілер мав розуміти, що в разі його викриття або найменших сумнівів з боку Адама або Аміни, ще однієї спроби в нього не буде.

Loading...

Ще одна деталь, на яку обов’язково зверне увагу фахівець – це відсутність “других номерів” – так називають підстраховку кілера, яка в разі провалу, все-таки виконає завдання.

– За даними ЗМІ, кілера було легендовано в український простір завчасно, ще в минулому році, – розповідає Максим Борисов. – Він повинен був не один місяць готувати замах, підбиратися до жертв. Чи зуміла б таке провернути одна людина? Звичайно, ні. Повинна була працювати різнобічна команда злочинців – супроводжувати кілера від стадії отримання українських документів, до моменту замаху. Та в разі невдачі, все одно виконати завдання. Це могла бути, наприклад, “лобова атака”. Простіше кажучи, після провалу кілера, машину Аміни та Адама, розстріляли б з автоматів. Або добили би з пістолета з глушником, евакуювавши виконавця. Але, наскільки мені відомо зі ЗМІ, ніякої підстраховки у цього, нібито професійного кілера, не було. Після перестрілки та отриманих вогнепальних поранень, він просто випав з машини. Аміна ж вийшла надавати допомогу пораненому чоловіку…

Хто намагався вбити Адама Осмаєва та чи є тут рука Кремля

“Просто відкрий задні двері”

Стосовно самої перестрілки, то, на думку колишнього співробітника правоохоронних органів, позиція, яку було обрано, також свідчить про непрофесіоналізм кілера. Нагадаємо, за словами Аміни Окуєвої, за кермом автомобіля був її чоловік – Адам. Поруч з ним спочатку сів кілер, а жінка-снайпер залишилася позаду. Кілер нібито попросив пересісти Адама на заднє сидіння, щоб “зручно було знімати”. А ще – щоб вручити їм “подарунок”, який зберігався в червоній картонній коробці.

– Виходить, що Аміна і Адам сідають на заднє сидіння, а кілер – залишається на передньому пасажирському, з коробкою в руках, де лежить пістолет, – каже Максим Борисов. – В результаті вбивця отримує найнезручнішу позицію, яку тільки можна в цих обставинах придумати. Йому треба розвертатися впівоберта, щоб зробити постріли, але тоді в секторі вогню залишається тільки Адам, а от Аміну перекриває сидіння на якому сидить сам же кілер … Чому ж він просто не вийшов з машини, під виглядом того, щоб зробити фотографію? Відкривши задні двері, він отримав би хороший сектор для обстрілу. Та чому він просто не замінував коробку, яку носив з собою, щоб, вийшовши з автомобіля під яким-небудь приводом, просто підірвати її.

Також Максим Борисов дивується з приводу обраного пістолета. Як відомо зі ЗМІ, кілер був озброєний “Глоком”: “Це хороший пістолет, питань немає, але, з огляду на умови та близькість жертв, різниці між” Глоком “і” ПМом “не було б ніякої. – Ось тільки “ПМ” коштує на “чорному ринку” ринку близько 700 доларів, а “Глок” – три тисячі, а від “мокрого ствола” в будь-якому випадку треба було б позбавлятися.

Тим часом, експерт з питань балістики Григорій Прохоров-Лукін вважає, що кілер добре спланував операцію. А ймовірною причиною провалу називає недооцінку Аміни Окуєвої.

– Пересадка Адама на заднє сидіння вирішувала відразу два завдання. Перша – уникнути будь-яких перешкод з боку Адама під час підготовки до пострілу, друга – зібрати дві цілі в зоні ураження, – коментує Григорій. – Тобто, це був не експромт, а запланована дія. Чому план по ліквідації подружжя не вдалося реалізувати? Ймовірно, він просто недооцінив швидкість реакції Аміни.Хто намагався вбити Адама Осмаєва та чи є тут рука Кремля

“Аміна спрацювала дуже добре, професійно”

Офіцер спецпідрозділу на ім’я Олександр, з яким поспілкувалася “Народна правда”, говорить про гідний рівень бойової підготовки Аміни, але, подібно до Максима Борисова, не вірить в високий професіоналізм кілера.

– Аміна в цій ситуації спрацювала дуже добре, професійно, – вважає Олександр, офіцер спецпідрозділу правоохоронних органів. – А от рівень підготовки самого кілера викликає питання. Тактично його дії я б оцінив на двійку за п’ятибальною системою. Сісти на переднє сидіння, підставивши потилицю і, фактично, позбавивши себе можливості навіть просто контролювати Аміну, снайпера, яка сиділа позаду – це не професійно. По-друге, мене дивує ця коробка, де він зберігав пістолет. Це ж дуже незручно діставати його звідти.

Кореспондент “Народної правди” попросив Олександра змоделювати ситуацію, за якої завдання ліквідувати дві цілі в автомобілі було б поставлене саме перед його підрозділом.

– Автомобіль не дуже зручне місце для цього, – каже Олександр. – Але, теоретично, я б сів на заднє сидіння – спочатку би працював по цілі на задньому сидінні, а потім – по водієві, який сидить до мене спиною, та певний час не представляє загрози.

… Коментарі, що їх зібрала  “Народна правда”, не ставлять під сумнів честь українських добровольців, які в АТО, вже довели свою вірність Україні. Також слід розуміти, що Осмаєв і Окуєва, що борються і за незалежність України, і за вільну Ічкерію є ворогами путінської Росії та нинішнього керманича Чечні Рамзана Кадирова. Проте, обставини замаху змушують задуматися про професіоналізм кілера. Безглуздо вважати, що в Росії не знайшлося професійних убивць, які могли б виконати свою роботу чисто. Тому версія про “руку Кремля” в даному випадку не є обов’язково єдиною та абсолютно непогрішною.

Кирило Желєзнов

Джерело: Народна Правда