На Херсонщині вісім ресторанів покарали за вживання мови агресора

На Херсонщині вісім ресторанів покарали за вживання мови агресора
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Херсонській області до восьми господарюючих суб’єктів застосували штрафні санкції за порушення вимог до закону України “Про мови” через зловживання російською мовою.

Про це повідомляє прес-служба головного управління Держспоживслужби, передає “Народна правда”.

Loading...

Скаржник, один і той же чоловік заявив, що ресторани порушили вимоги чинного законодавства про мови, а саме: інформація, зазначена в меню, на виставкових ярликах, у касових чеках, викладена російською мовою.

Окрім цього, персонал закладів ресторанного господарства при обслуговуванні клієнтів спілкується виключно російською мовою.

Відзначимо, що в ході перевірки факти, викладені у скарзі, підтвердилися. До всіх ресторанів застосовано адміністративно-господарські стягнення, передбачені ст. 23 закону України “Про захист прав споживачів”.
Вісім осіб притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно до ч. 1 ст. 155 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”.

Як відомо, Верховна Рада прийняла закон України “Про засади державної мовної політики” в якому зобов’язала надаючи важливого значення зміцненню статусу державної – української мови як одного з найважливіших чинників національної самобутності українського народу, гарантії його національно-державної суверенності.

Нагадаємо, українська журналістка повідомила, що продавці відділу українських товарів столичного ЦУМу не володіють українською мовою і не бажають нею спілкуватися.

Раніше президент України Петро Порошенко підписав закон про введення 75-відсоткової квоти на україномовний контент в ефірі телеканалів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...