У Кабміні пояснили, що буде з цінами на продукти харчування

У Кабміні пояснили, що буде з цінами на продукти харчування
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Кабінет міністрів України більше не буде на державному рівні регулювати ціни на продукти харчування в країні. Уряд розраховує, що цей крок дозволить виробникам трохи швидше реагувати на зміни кон’юнктури ринку.

В Урядовому порталі була розміщена постанова Кабміну №394 від 7 червня 2017 року, в якій сказано про скасування контролю за цінами. Дія постанови поширюється на граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника, інформує видання «Народна Правда» з посиланням на “Еспресо“.

Loading...

“Головна мета цих змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дебюрократизація (дерегуляція) у сфері ціноутворення”, – йдеться у поясненні до документа.

Очікується, що це рішення спростить процедуру зміни цін у залежності від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон’юнктури.

Дія постанови поширюється на граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище 15%, а також на граничні рівні рентабельності та торговельні надбавки на дитяче харчування, граничні розміри плати за послуги, що надаються у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, на граничні рівні цін, нормативи рентабельності (у розмірі не вище 20%) за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного та/або холодильного устаткування у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.

Постанова набирає чинності з 1 липня 2017 року.

Раніше повідомлялось, що Україну чекає нове підвищення тарифів на газ та електроенергію.

Джерело: Народна Правда