Каталонія обрала дату референдуму по відокремленню від Іспанії

Каталонія обрала дату референдуму по відокремленню від Іспанії
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Уряд Каталонії призначив датою проведення референдуму про вихід регіону зі складу Іспанії неділю 1 жовтня поточного року.

Про це у п’ятницю, 9 червня, заявив прем’єр каталонського уряду Карлес Пучдемон, повідомляє “Народна правда” з посиланням на El Pais.

Loading...

На плебісциті каталонцям буде поставлено запитання: “Чи хочете ви, щоб Каталонія стала незалежною державою у формі республіки”.

Пучдемон підкреслив, що референдум відбудеться, незважаючи на відсутність підтримки іспанського уряду, який “до останнього дня” не надав відповіді про проведення переговорів щодо референдуму.

Нагадаємо, що в грудні 2016 року Конституційний суд Іспанії одноголосно схвалив прохання уряду країни призупинити дію двох резолюцій парламенту Каталонії щодо проведення референдуму про незалежність провінції у 2017 році.

Іспанський прем’єр-міністр Маріано Рахой також категорично відкинув можливість проведення будь-якого референдуму в Каталонії щодо відділення від Іспанії.

У свою чергу Карлес Пучдемон пообіцяв провести референдум про незалежність від Іспанії зі згодою або без згоди центрального уряду.

Джерело: Народна Правда
загрузка...