Клімкін розповів подробиці підготовки до введення віз з Росією

Клімкін розповів подробиці підготовки до введення віз з Росією
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда/Соціальна правда

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що МЗС у разі ухвалення рішення про запровадження візового режиму з Росією готове його реалізувати.

Про це він розповів в ефірі “112 Україна” в четвер увечері, повідомляє “Народна правда”.

Loading...

“Я вважаю, що навіть запровадження візового режиму в контексті контролю того, хто прибуває з РФ, нам мало. Ми маємо запровадити для цього біометричні паспорти, але потім ще й контроль тих, хто приїжджає”, – сказав Клімкін.

За його словами, на сьогодні майже 3 млн українців перебувають на території Росії.

“І одночасно маємо зрозуміти, а що ж з нашими громадянами, які перебувають на території тимчасово окупованого Криму? Що Росія зробить у тому сенсі, щоб обмежити ці контакти?”, – зазначив Клімкін.
Він додав, що не проти запровадження візового режиму з Росією, але потрібен чіткий підхід і бачення того, що буде далі.

“Моя відповідь: однозначно так. Але це питання, яке треба вирішувати і в часі, і з точки зору цих процедур, на основі чіткого підходу та розуміння, яким чином Росія намагатиметься це перебити, і наших громадян втягувати в обов’язкове російське громадянство. Цьому треба однозначно запобігти”, – наголосив міністр.

“Що стосується процедур, МЗС усе як треба зробить. Готуємося, у нас є відповідний досвід, тому за МЗС у цьому плані не турбуйтеся”, – резюмував він.

Нагадаємо, що в Верховній Раді вже збирають голоси для рішення про введення візового режиму з РФ.

Голова Мін’юсту України Павло Петренко пояснив, що юридично Україна готова ввести візовий режим з Росією, але потрібне політичне рішення.

Джерело: Народна Правда
загрузка...