Український державний банк продали Китаю

Український державний банк продали Китаю
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Фонд державного майна України і китайська товарна біржа Bohai Commodity Exchange уклали договір купівлі-продажу 99,9% акцій Українського банку реконструкції та розвитку (УБРР).

Про це повідомляє прес-служба ФДМУ, передає “Народна правда”.

Loading...

Як зазначається, компанія BOCE придбала пакет акцій УБРР за ціною 82,83 млн грн.

“Тепер, коли у нас є банк, ми будемо плідно працювати над тим, щоб допомагати Україні проводити ефективну приватизацію, і поширювати інформацію про українські приватизаційні перспективи серед своїх клієнтів”, – заявив генеральний директор компанії Bohai Commodity Exchange Ян Дун Шенг.

У свою чергу голова ФДМУ Дмитро Парфененко зазначив, що Фонд розглядає цей проект як пілотний, після якого будуть реалізовані й інші, не менш важливі проекти в рамках подальшого співробітництва.

Нагадаємо, що державний пакет акцій УБРР був проданий BOCE на аукціоні 30 листопада за стартовою ціною – 82,827 млн грн. На аукціон були виставлені 235,986 тис. акцій банку (99,9945%) загальною номінальною вартістю 117,993 млн грн.

Однак до цього часу Bohai Commodity за півроку після перемоги в конкурсі ФДМ так і не подала в Національний банк України повний пакет документів на отримання дозволу на покупку контрольного пакету акцій Українського банку реконструкції та розвитку.

Як відомо, УБРР був заснований у 2004 році для розвитку як корпоративного, так і малого та середнього бізнесу шляхом середньо- і довгострокового кредитування. Його власником спочатку була Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, потім – Державна інвестиційна компанія.

У 2013 році банк був переданий Мінфіну, а уряд Миколи Азарова передбачав створити на його основі Банк розвитку.

Нагадаємо, що Центр з дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP) оприлюднив прізвища дев’ятьох українських бізнесменів, компанії яких отримали понад 1 млрд доларів перед націоналізацією Приватбанку.

Джерело: Народна Правда