До кінця XXI століття людство розділиться на касти – прогноз

До кінця XXI століття людство розділиться на касти – прогноз
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

До кінця поточного століття відбудеться глобальне розшарування суспільства. За прогнозами деяких вчених, люди поділяться на касти надлюдей і непотрібних.

Песимістичний прогноз для майбутніх поколінь опублікував ізраїльський історик Юваль Ной Харарі. На його думку, до 2100 роки людство розділиться на касти надлюдей і непотрібних, повідомляє «Народна Правда» з посиланням на discover24.

Loading...

Припускати, що трапиться нове значне розшарування суспільства, дозволяє інтенсивний розвиток біотехнологій і поява штучного інтелекту. Сьогодні вже нікого не дивує, що в майбутньому людина зможе значно покращувати свої фізичні і розумові здібності, використовуючи досягнення науки і техніки, зазначає вчений.

Майбутнє завжди в чомусь повторює минуле, впевнений Юваль Ной Харарі. «Майнова нерівність між людьми з’явилася разом з приватною власністю, нерівність в правах – разом з державою і владою. Зараз людство розробляє технології, які дозволять жити довго, легко справлятися із захворюваннями і покращувати можливості організму за допомогою високотехнологічних протезів і електронних чіпів», – зазначив дослідник.

За його словами, вся біда в тому, що на кожному етапі розвитку новими можливостями могла користуватися тільки частина суспільства, а більшість залишалося за бортом. Так станеться і в майбутньому, стверджує вчений з Ізраїлю. Так, доступ до нових технологій в першу чергу отримають ті, хто зможе за них заплатити. Цього буде достатньо, щоб через два-три покоління одні виглядали як полукіборги і могли сповна насолодитися життям, а інші через банальну відсутність грошей не могли б собі дозволити навіть елементарних поліпшень. При цьому перші, завдяки фізичній та інтелектуальній перевазі, швидко встановлять панування над другими, резюмував Юваль Ной Харарі.

Нагадаємо, за прогнозами вчених, вже наступної осені Земля може зіткнутися з великим астероїдом.

Джерело: Народна Правда
загрузка...