Міністр соцполітики розповів що чекає маленькі пенсії українців

Міністр соцполітики розповів що чекає маленькі пенсії українців
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів про перерахунок базового розміру пенсії та про її осучаснення, оскільки фактично базовий розмір пенсії не перераховувся вже 5 років. 

Міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів, що уряд збирається відновити диференціацію пенсій, оскількі останній раз осучаснення робилося у 2012 році, повідомляє “Народна Правда” з посиланням на “5 канал“.

Loading...

Для приведення пенсій під сучасні реалії необхідно узяти середню зарплату за останні три роки і перерахувати базовий розмір пенсії, оскільки цього не робилося з 2012 року.

У 2012 році пенсіонерів обдурили, зауважив міністр, адже їм порахували пенсії по рівню 2008 року.

Нинішні пенсіонери йдуть на заслужений відпочинок з тим, що розрахунок їх пенсій починається з 3764 грн, а у тих, хто вийшли пенсію до 2012 року – з 1197 грн., тобто у три рази менше.

За словами Реви, наразі ротрібно привести всіх до єдиного показника і всім пенсіонерам перерахувати пенсію, виходячи з середньої заробітної плати по країні – 3764 грн.

Але це не значить, що всі отримають, скажімо, по умовних 100 грн. Хтось отримає 100 грн, хтось 200 грн, хтось отримає тисячу гривень.

“Це буде залежати від двох показників – страхового стажу та заробітку”, – додав міністр.

Нагадаємо, стало відомо, скільком пенсіонерам підвищать пенсії в Україні. Окрім того, як повідомляла “НП”, Кабмін пропонує стимулювати працевлаштування осіб старше 45 років.

Джерело: Народна Правда
загрузка...