Прикордонники повідомили, скільки українців вже в’їхали до ЄС без віз

Прикордонники повідомили, скільки українців вже в’їхали до ЄС без віз
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Станом на ранок 11 червня український кордон з Європейським союзом без віз з біометричними паспортами перетнули вже понад 600 громадян України.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України, передає “Народна правда”.

“Вже в перші години з моменту дії нових правил державний кордон України з біометричними паспортами перетнули майже 600 наших співвітчизників”, – йдеться в повідомленні.

У рамках лібералізації візового режиму у спільних заходах з прикордонниками беруть участь представники Європейського агентства з прикордонної і берегової охорони FRONTEX, а саме фахівці з Чехії, Франції, Польщі, Нідерландів, Естонії, Словаччини, Італії, Словенії та Литви.

Напередодні вступу в силу безвізу з такою пропозицією до FRONTEX звернулася Державна прикордонна служба України.

З 10 червня іноземні експерти перебувають у пунктах пропуску для авіаційного сполучення “Бориспіль”, “Жуляни”, “Одеса”, “Львів” і автомобільного “Тиса”, “Лужники”, “Ужгород”, “Ягодин”, “Краковець”, “Рава-Руська” та “Порубне”.

Іноземні експерти надають вичерпну консультативну допомогу як прикордонникам, так і українцям, щоб уникнути можливих непорозумінь при перетині кордону.

Нагадаємо, що в ніч на 11 червня почав діяти безвізовий режим з ЄС для всіх громадян України.

Міністерство закордонних справ опублікувало фотографії перших українців, які перетнули кордон Європейського союзу за біометричними паспортами вже без віз 11 червня.

Також з настанням 11 червня через пункт пропуску «Чоп-Загонь на територію Угорщини в’їхав перший “безвізовий” автомобіль з України.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що перші авіарейси з України до країн Євросоюзу по безвізу успішно приземлилися.

Джерело: Народна Правда