Клімкін хоче посилити контроль за росіянами в Україні

Клімкін хоче посилити контроль за росіянами в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Глава МЗС України Павло Клімкін вважає, що громадяни Російської Федерації, які хочуть відвідати територію України, повинні повідомляти про свої плани.

В ефірі “1+1” в понеділок, 12 червня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін виступив за створення системи оповіщення, щоб процес перетину кордону був повністю контрольованим, інформує видання «Народна Правда» з посиланням на «Інтерфакс».

Loading...

“Візи насправді відживають, вони відходять. По-перше, ми тепер звикли до біометричних паспортів і повинні перейти до того, що люди їздять тільки за біометричними паспортами. Другий момент, який для мене важливий – ось ви їдете в багато країн і потім заходите в інтернет і говорите: “Я за 5 днів їду – ось так, насправді і російські громадяни повинні їхати в Україну, необхідно створити відповідну платформу і контролювати в’їзд, так щоб це не було абсолютно неконтрольовано”, – сказав Клімкін.

За його словами, після прийняття політичного рішення про створення такої платформи, на її розробку необхідно кілька місяців, після чого її необхідно буде протестувати.

П.Клімкін наголосив, що головне – контроль на кордоні.

Міністр зазначив, що візи для росіян можна було б ввести вже давно, проте виникає питання жителів Криму, яких окупаційна влада можуть змусити “робити візу в власну країну”.

Також на території Росії живуть громадяни України, і в разі введення візового режиму, влада РФ може тиснути на них зміною громадянства.

“Наша мета повинна бути простою – закрити кордон, але таким способом, щоб це був не політичний заклик, а щоб кордон був закритий і щоб це не зашкодило українцям”, – сказав П.Клімкін.

Раніше Клімкін розповів подробиці підготовки до введення віз з Росією.

Джерело: Народна Правда
загрузка...