У Барселоні голосно заявили про незалежність Каталонії

У Барселоні голосно заявили про незалежність Каталонії
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Масова демонстрація за участю десятків тисяч людей пройшла в Барселоні минулої неділі під гаслом про незалежність Каталонії від Іспанії.

Десятки тисяч людей прийшли на мітинг в Барселоні з вимогою провести референдум про незалежність Каталонії, передає «Народна Правда».

Loading...

За даними глави Каталонії Карлеса Пучдемона, в масової акції 11 червня брали участь 47 тисяч осіб. Мерія Барселони нарахувала 30 тисяч учасників.

Перед демонстрантами серед інших виступив колишній гравець та тренер каталонської «Барселони» Пеп Гвардіола. У своїй промові, яку він виголосив на каталонською, іспанською та англійською мовами, знаменитий футболіст заявив про те, що «немає іншого шляху». За його словами, референдум відбудеться, навіть якщо Мадрид цього не хоче.

У Барселоні голосно заявили про незалежність Каталонії

У п’ятницю, 9 червня, прем’єр-міністр Каталонії Карлес Пучдемон оголосив про рішення провести референдум про відокремлення від Іспанії 1 жовтня 2017 року.

У 2014 році в Каталонії було проведено неформальний референдум за відділення від Іспанії. Тоді 2,3 мільйона чоловік прийшли на референдум, з них 80 відсотків висловилися за незалежність Каталонії.

У листопаді 2015 року каталонський парламент затвердив «дорожню карту» досягнення незалежності від центрального уряду в Мадриді. Але в серпні 2016 року цю постанову каталонського парламенту анулював Конституційний суд Іспанії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...