Україна хоче безкоштовно отримати ліки від ботулізма

Україна хоче безкоштовно отримати ліки від ботулізма
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Міністерство охорони здоров’я звернулося до посольств та деяких міжнародних організацій з проханням в якості гуманітарної допомоги допомогти з сироваткою від ботулізму. Зараз МОЗ очікує відповіді.

Міністерство охорони здоров’я очікує відповіді щодо поставки в Україну сироватки від ботулізму в якості гуманітарної допомоги. У той же час, Міністерство охорони здоров’я поки не отримало відповіді на це прохання, передає “Народна правда” з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

Loading...

Як повідомило джерело в Міністерстві охорони здоров’я, відомство розробило механізми, що дозволяють закуповувати сироватку від ботулізму через міжнародні організації, які проводять закупівлі ліків за кошти держбюджету.

Відповідні зміни в нормативну базу можуть бути прийняті урядом найближчим часом.

“Ми працюємо над тим, щоб максимально прискорити процедуру отримання цієї сироватки і звернулися за гуманітарною допомогою”, – повідомив співрозмовник агентства.

МОЗ підготувало розрахунки відповідної бюджетної програми для закупівлі через міжнародні організації сироваток від дифтерії, сказу, правця, ботулізму, малярії. Закупівлі стануть можливими після внесення змін до закону про держбюджет 2017 року.

У МОЗ стверджують, що міністерство неодноразово зверталося до потенційних заявників і виробникам сироваток, зокрема від ботулізму, із запитом про можливість ініціації державної реєстрації препаратів на території України.

Згідно з чинним законодавством України, ні Міністерство охорони здоров’я, ні структурні підрозділи з питань охорони здоров’я не можуть закуповувати ці лікарські засоби, поки вони не будуть зареєстровані. Єдиний легальний шлях – закупити необхідні препарати через міжнародні організації.

Раніше в Україні було зареєстровано сироватка від ботулізму виробництва компанії “Мікроген” (РФ), виробництво якої знаходиться в Уфі (Республіка Башкортостан, РФ).

Як повідомлялося, за останній час в Україні були відзначені випадки захворювання на ботулізм, пов’язаних, зокрема, з вживанням в’яленої риби.

Нагадаємо, днями стало відомо, що керівництво дитсадка на Донеччині приховало факт масового отруєння дітей.

Джерело: Народна Правда