Спалах ботулізму у Запоріжжі: перевіряють магазини та вуличних торговців

Спалах ботулізму у Запоріжжі: перевіряють магазини та вуличних торговців
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У Запоріжжі через спалах захворювань на ботулізм була створена спеціальна комісія, яка проводить перевірки товарів у місцевих магазинах і на вулицях міста.

Про це повідомляє телеканал “112 Україна“, передає “Народна правда”.

Loading...

Як зазначається, одну хвору відпустили з реанімації і відправили на доліковування додому в Дніпрорудне. Рідні хворих шукали рятівну сироватку самостійно, тому що в українських лікарнях цього препарату немає вже два роки. Зараз торгова палатка, в якій четверо з шести хворих придбали рибу закрита, товар вилучено.

Ситуацію із захворюванням в регіоні прокоментувала головний позаштатний лікар-інфекціоніст Запорізької ОДА Ірина Іванова.

“Зараз ми б’ємо на сполох. Так, у нас проблеми з сироватками. У нас проблеми з тим, що не треба їсти їжу, яка може бути причиною ботулізму. Насамперед, це в’ялена риба. Продукти харчування, в яких міститься бутулотоксин і за смаком, і по запаху, і за кольором не відрізняється від нормальних продуктів, тому виявити його не можна. Вегетативна форма в результаті свого проростання виділяє цей токсин, який за своєю дією значно сильніше, ніж отрута кобри”, – повідомила вона.

Нагадаємо, що в Запоріжжі після вживання в’яленої риби за останні кілька днів на ботулізм захворіли 10 осіб. До реанімації потрапили одразу п’ять людей.

Міністерство охорони здоров’я очікує відповіді щодо поставки в Україну сироватки від ботулізму в якості гуманітарної допомоги.

Джерело: Народна Правда