Янукович хотів привести Україну в ЄС і НАТО – Тарас Чорновіл

Янукович хотів привести Україну в ЄС і НАТО – Тарас Чорновіл
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Віктор Янукович прагнув до євроінтеграції, і хотів щоб Україна стала членом НАТО. Але настав момент, коли російське керівництво «натиснуло» на тодішнього президента України і він відмовився підписувати угоду про Асоціацію з ЄС.

Про прагнення Януковича до Євросоюзу і подальшому відмову від цієї ідеї під тиском Москви розповів в інтерв’ю «Народній Правді» Тарас Чорновіл.

Говорячи о планах Януковича щодо Еврососоюза, Чорновіл розповів:

«Янукович абсолютно щиро прагнув тягнути Україну в напрямку Європейського Союзу та НАТО. Янукович міг примусити і примусив на Донбас кричати «Європа – це наше майбутнє». Пам’ятаєте, як Микола Левченко говорив: «вы, оранжевые плохо справляетесь с адаптацией Украины к Европейскому Союзу. А вот мы,  ведем Украину в Европу!».

Раніше Чорноволу Янукович говорив в особистих бесідах:

«Янукович в 2007 році сказав мені, що дуже хоче, щоб Україна була в ЄС. І що він зробив для цього набагато більше ніж Ющенко. Росія це дуже добре розуміла. Коли ми вийшли на фінішну пряму Асоціації, почалися торгові війни. А потім сформувалася ситуація, коли вибір для Януковича було звужено і чітко озвучено».

Але відбулася розмова з Путіним в Сочі:

«Переговори в Сочі – це була найгірша ситуація в якій тільки міг виявитися Янукович. Він боявся переговорів на чужій території і один на один. Думаю, саме там Януковича зламали».
Говорячи про те, яким чином натиснули на тодішнього президента України, Чорновіл зазначив:
«Моя версія – його ламали на психіатричних проблемах. У нього відбулася певна деградація, в якій я бачу певні ознаки параноідальної форми шизофренії. Янукович був дуже не дурною людиною. Повірте мені – я багато з ним спілкувався. Він не був тупим! Але дуже швидко деградував. І при тому всьому у нього були маніакальні синдроми. Він страшно боявся, що його вб’ють. І на цьому на нього можна було тиснути просто до неймовірності».
«І от я думаю Путін його залякав так само загрозою життю. Після Сочі Янукович дає команду Азарову, який ненавидить ЄС і тому готовий її виконати. І відбувається поворот України на 180 градусів», – розповів Чорновіл.

Тарас Чорновіл також розповів про плани російського керівництва розколоти Україну.

Джерело: Народна Правда