Донецька «розтяжка»: Дмитро Орєшкін про варіанти для Путіна в Україні

Донецька «розтяжка»: Дмитро Орєшкін про варіанти для Путіна в Україні
Автор Желізняк Олександр в Блоги/Політична правда/Публікації

Чому Крим перетворюється на камінь на шиї Путіна, що саме заважає Кремлю віддати Донбас та як Росія фінансує окуповані території, розповів “Народній Правді” російський політолог Дмитро Орєшкін.

Донецька «розтяжка»: Дмитро Орєшкін про варіанти для Путіна в УкраїніВ Росії вже закінчилася кримська ейфорія та люди почали ставити запитання. У Путіна під час останньої прямой лінії поцікавилися  – як бути з російськими людьми на Донбасі. У відповідь  Путін почав згадувати Віктора Медведчука, цитувати Шевченка й Лєрмонтова. Проблема полягає в тому, що зараз відбувається саме те, про що багато говорили ще в 2014 році, в тому числі  я.

Вся ця кримська епопея не просто злочин, а гірше – це політична помилка. Так, відкусили Крим. Громадська думка в Росії, вихована радянською традицією, яка вважає, що велич країни полягає в її розмірах. Але виявляється, що все насправді не так.

Територія – це радше те, що забирає гроші. Інвестиції в Крим – 125 млрд рублів у 2014 році, 100 млрд в 2015 році і так далі. Все це витрачається тільки на “підтримку штанів”, плюс санкції, плюс гроші на підтримку Донбасу. Ще додайте 10 тисяч загиблих та 20 тисяч поранених.

І де росіянину в Україні краще жити: на Донбасі чи в Харкові або в Одесі, де “укропи” пригнічують російське населення? Відповідь очевидна. Нічого тут Путін сказати не може. Він може тільки сказати, що в Росії доходи на одну людину складають $ 600, а в Україні – $ 250.

Взяти Донбас до Росії Путін не може. Світові політики відреагували б на це новим циклом санкцій. Адаптувати Донбас під Росію у Путіна не вийде. Крим, а Донбас тим більше, перетворюється на камінь на шиї Путіна. Але Путін змушений цю гирю нести, але з кожним роком вона стає все важчою.

Вважаю, що Путін хотів би якось позбавитись Донбасу. Раніше гроші на цей регіон йшли з “басейну” – нелегальна частина доходів в РФ, яка контролюється Кремлем. Тепер цього “басейну” не вистачає, доводиться витрачати й легальний бюджет. Тому з’явилася ідея перетворення ЛДНРії в так званий “туристичний кластер”. Це означає, що з бюджету будуть виділятися інвестиції, але як в Чечні, насправді ніякого кластера, звичайно, не буде. Це дозволить офіційно виділяти гроші на потреби Донбасу.

Сьогодні для Путіна є важливим, щоб Україна не демонструвала економічне зростання. Ігнорувати це буде важко, а багатьом в Росії буде зрозуміло, що путінська модель правління – неефективна. Тому Донбас потрібно повертати Україні. Але тут виникає необхідність порозумітися з патріотами, адже саме на патріотично налаштований електорат Путін спирається перед виборами 2018 року. Тому Путін перебуває у своєрідній “розтяжці”.

Джерело: Народна Правда