НАБУ та САП повідомили деталі резонансного розслідування проти нардепів-хабарників

НАБУ та САП повідомили деталі резонансного розслідування проти нардепів-хабарників
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Народні обранці Борислав Розенблат і Максим Поляков можуть сісти за ґрати на 12 років. Зараз справою нардепів займається Генеральна прокуратура України.

У Національному антикорупційному бюро та у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі підтвердили передачу документів по депутатам в ГПУ, інформує видання «Народна Правда».

“Подання про зняття депутатського імунітету з народних депутатів Розенблата і Полякова спрямовані генеральному прокурору. Сподіваюся, що генеральний прокурор оперативно відреагує на ці листи та направить подання до Верховної Ради”, – сказав глава НАБУ Артем Ситник.

Він також висловив надію, що за 2 пленарні тижні Верховна Рада зможе розглянути ці подання.

В цілому по цій справі на сьогодні 6 особам повідомлено про підозру: двом охоронцям нардепа та його помічнику, а також трьом представникам об’єднання “Депутатський контроль”.

У кінці  брифінгу Артем Ситник повідомив, що Розенблату і Полякову загрожує до 12 років ув’язнення, адже момент передачі грошових коштів був зафіксований.

“Це все зафіксовано. Самі розмови, за що кошти, суть схеми – все зафіксовано. Санкція статті 368 передбачає до 12 років позбавлення волі”, – сказав Ситник.

Він додав, що були вилучені не тільки кошти, які були передані у понеділок – 200 тисяч доларів, але й частина коштів, які передавалися раніше.

Керівник САП Назар Холодницький, в свою чергу, зазначив, що Розенблат і Поляков за хабарі вносили зміни до законодавства з видобутку бурштину.

“Поляков залучив до цього Розенблата, оскільки останній є автором законопроекту, що регламентує видобуток і експорт бурштину. За вигоду Розенблат і Поляков внесли правки до законопроектів. Ці зміни стосуються зменшення ренти за видобуток бурштину. За ці зміни вони отримали 15 000 доларів”, – пояснив Холодницький.

Раніше ми повідомляли про ліквідацію масштабного каналу контрабанди бурштину до Європи.

Джерело: Народна Правда