Сила в правді

Навігація
Головна Новини Річкові ГЕС приховують небезпеку і створюють нерівність - вчені

Річкові ГЕС приховують небезпеку і створюють нерівність – вчені

Річкові ГЕС приховують небезпеку і створюють нерівність – вчені
в Новини/Соціальна правда

Будівництво каскадів ГЕС на великих річках призводить до ризиків для частини населення їх басейнів. Йдеться про перекоси в розподілі водних ресурсів та виникнення екологічних проблем.

Міжнародний колектив вчених наочно показав, що в масштабах великих регіонів зведення великих гребель і, зокрема, ГЕС не тільки не вирішує проблем доступу до водних ресурсів, а й посилює їх. Відповідне дослідження опубліковане в журналі Nature Communications, повідомляє «Народна Правда».

За розрахунками фахівців, майже чверть населення Землі через будівництво гребель відчуває брак водних ресурсів, при цьому, загальні витрати на зведення гідроспоруд в останнє десятиліття оцінюються в два трильйони доларів. Всього, як відзначають дослідники, в результаті будівництва гребель постраждали 23 відсотки населення планети, при цьому, у виграші залишилися тільки 20 відсотків. Як правило, в результаті зведення греблі наноситься шкода територіям, що знаходяться вниз за течією річки.

Вчені привели кілька характерних прикладів в різних регіонах планети. Так, греблі Жовтої ріки привели до посухи на півночі Китаю, зведення гідроспоруд на індійській ділянці Гангу спровокувало осушення в Бангладеш, греблі, побудовані на турецькій ділянці Євфрату, викликали посуху в Іраку, зведення гідроспоруд на річці Колорадо в США призвело до браку води в Мексиці .

Таких висновків автори дійшли, проаналізувавши динаміку доступу людей планети до прісної води за період з 1971 по 2010 рік. Для цього вчені розділили земну кулю на сегменти площею 2,5 тисячі квадратних кілометрів кожен.

Експертам вдалося наочно довести популярну точку зору, що, навіть якщо в деяких регіонах після зведення гребель проблема забезпечення водою успішно вирішується, вона відразу ж виникає на сусідніх територіях. Таким чином, дослідники зробили висновок, що великі річкові ГЕС (на відміну від, наприклад, приливних) не можна вважати альтернативним джерелом енергії, оскільки вони завдають серйозної шкоди навколишньому середовищу.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо про пожежу на АЕС у Франції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: