У Мінську домовилися про “хлібне перемир’я” на Донбасі

У Мінську домовилися про “хлібне перемир’я” на Донбасі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Тристороння контактна група на сьогоднішньому засіданні в Мінську з врегулювання ситуації на Донбасі підтримала дотримання режиму тиші на час збирання врожаю з 24 червня.

Про це у Facebook повідомила прес-секретар представника України в групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер, передає “Народна правда”.

Loading...

“Тристороння контактна група підтримала звернення місцевих рад про початок т. зв. хлібного перемир’я – додержання режиму тиші на час збирання врожаю з 24 червня 2017 року і далі”, – зазначила вона.

За даними Оліфер, в економічній підгрупі була продовжена робота по забезпеченню життєдіяльності інфраструктури Донбасу.

Окрім цього, українська сторона ТКГ обурена черговим випадком нападу на спостерігачів СММ ОБСЄ в Ясинуватій та вимагає знайти і покарати винних у нападі.

“Ми категорично засуджуємо цю спробу залякати співробітників місії, вимагаємо знайти і покарати винних. На території ОРДЛО відбувається все більше насильства і погроз щодо співробітників місії. Так, починаючи з 23 квітня 2017 року, коли на території ОРЛО трагічно загинув представник СММ, кожного третього дня відбуваються серйозні інциденти, пов’язані з безпекою СММ ОБСЄ”, – написала Оліфер.

Вона також зазначила, що гуманітарна підгрупа ТКГ продовжує узгодження списків заручників.

“У гуманітарній підгрупі йде процес узгодження списків. Ми чекаємо визначення конкретних термінів і форматів звільнення заручників. У цій роботі бере участь уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська”, – написала Оліфер.

За її словами, в економічній підгрупі ТКГ продовжили роботу із забезпечення життєдіяльності інфраструктури Донбасу.

Нагадаємо, що 20 червня бойовики “ДНР” біля Ясинуватої напали на патруль СММ ОБСЄ. Вони намагалися розбити прикладом вікно автомобіля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, направляли зброю на спостерігача, а також відкрили вогонь з автомата.

Крм того, представник України у підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Ірина Геращенко повідомила, що кількість громадян України, які перебувають у заручниках на окупованій території Донбасу, зросла, наразі у бойовиків в полоні перебуває 131 людина.

Джерело: Народна Правда
загрузка...