МОН дозволило дев’ятикласникам вступати до навчальних закладів без паспортів

МОН дозволило дев’ятикласникам вступати до навчальних закладів без паспортів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Оскількі “паспортні столи” в Україні перевантажені роботою через скасування візового режиму з країнами ЄС, Міністерство освіти і науки дозволило у 2017 році приймати випускників 9-х класів на навчання за рівнем молодшого спеціаліста на основі свідоцтва про народження – якщо вони ще не отримали паспорт.

МОН підготувало та розіслало керівникам місцевих департаментів і управлінь освіти та навчальних закладів лист, в якому дозволили приймати випускників 9-класів без основного документу, повідомляє “Народна Правда”.

Loading...

Це рішення пов’язане з тим, що підрозділи Державної міграційної служби зараз значно завантажені. Тому чимало 9-класників, які бажають вступити до навчальних закладів, не встигають отримати паспорт до початку вступної кампанії.

Водночас, відповідно до умов прийому, кожен вступник має додати до паперової заяви копію документа, що посвідчує особу. За законом, свідоцтво про народження не належить до таких документів, тож у навчальних закладах, які готують молодших спеціалістів, виникла певна колізія.

Рішення ж МОН дозволить розв’язати цю проблему.

Зазначимо, з 1 жовтня 2016 року кожен громадянин України має отримати паспорт після досягнення 14-річного віку. Він виготовляється у формі ID-картки.

Нагадаємо, що станом на 1 червня поточного року в Україні оформлено 1 185 425 біометричних паспортів для виїзду за кордон.

Візові центри б’ють рекорди за обсягами добової видачі документів, і в окремих випадках кількість бажаючих перевищує можливості відомства, через що трапляються перебої з прийомом документів громадян.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...