Експерт пояснив, чому пенсійна реформа не вирішить головну проблему України

Експерт пояснив, чому пенсійна реформа не вирішить головну проблему України
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Депутати Верховної Ради України минулого тижня отримали пакет законопроектів, які стануть початком глобальної пенсійної реформи. На українців чекає істотне підвищення пенсій, а також збільшення трудового стажу для виходу на пенсію, але проблеми Пенсійного фонду нікуди не зникнуть.

Старший науковий співробітник відділу соціальної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Коваль в інтерв’ю «Народній Правді» заявив, що пенсійна реформа зможе тільки частково вирішити ключові питання всієї пенсійної системи країни.

Loading...

«Які біди у нашій пенсійної системи? Всього їх дві – дві, але вони великі, – вважає експерт. – Перша – це проблема диференціювання пенсій. Такого не повинно бути, щоб мінімальна пенсія становила 1300 гривень, а середня -1700. Та при цьому 8 мільйонів пенсіонерів отримували гроші саме в цьому діапазоні. Поза всяким сумнівом, алгоритми нарахування треба міняти».

З іншого боку, як зазначає Олександр Коваль, проблема дефіциту Пенсійного фонду – це економічна проблема. «Слід розуміти, що всі проблеми Пенсійного фонду перебувають за його межами. А тому нинішня реформа ці проблеми не вирішує, оскільки вона спрямована всередину пенсійної системи. А нам потрібно макроекономічну ситуацію виправляти. Збільшувати зарплату. Частку оплати праці у випуску продукції. Вона у нас сьогодні на рівні 22%. Треба піднімати до 28%, а ідеально – до 32%. Треба створювати робочі місця й тоді люди будуть нормально працювати та відраховувати гроші до Пенсійного фонду », – зазначає Олександр Коваль.

Джерело: Народна Правда
загрузка...