Парубій повідомив, коли Рада розгляне зняття недоторканності і візи з РФ

Парубій повідомив, коли Рада розгляне зняття недоторканності і візи з РФ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда/Соціальна правда

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій прогнозує, що парламент 13 липня може розглянути подання генпрокурора про зняття недоторканності з 5 народних депутатів, а також проект звернення до Кабміну про візовий режим з Росією.

Про це він сказав на сьогоднішній прес-конференції, передає “Народна правда”.

“Щодо зняття недоторканості. За часом, за регламентом, який передбачає процес зняття недоторканності, ми встигаємо винести це питання в четвер останнього пленарного тижня. Дається 20 днів регламентному комітету на розгляд усіх подань ГПУ, тому ми діяли досить швидко. Протягом 5 днів депутати обґрунтовують свою позицію, 20 днів розглядає комітет. Тому на четвер останнього пленарного тижня ми можемо вийти на розгляд, але ми очікуємо рішення комітету, тому що порушення процедури може призвести до оскарження рішення ВР”, – сказав він.

Крім того, Парубій не виключає, що найближчим часом до ВР внесуть проект звернення до Кабміну з вимогою ввести візовий режим з Росією.

“Так, є імовірність того, що питання звернення до Кабінету міністрів з введення візового режиму може бути наступного пленарного тижня, якщо в результаті політичних консультацій ми вийдемо на консенсус. Я не раз наголошував, – ця ідея для мене є дуже важливою”, – сказав він.

Нагадаємо, що 21 червня генеральний прокурор України Юрій Луценко направив до Ради подання на зняття недоторканності з п’яти народних депутатів, а саме: Андрія Лозового (фракція Радикальної партії), Олеся Довгого (позафракційний), Євгена Дейдея та Максима Полякова (обидва – фракція “Народний фронт”) і Борислава Розенблата (фракція “Блок Петра Порошенко”).

Крім того, Луценко анонсував ще одне подання ГПУ до Верховної Ради про зняття недоторканності з народних депутатів.

Як відомо, секретар РНБОУ Олександр Турчинов виступає за негайне ухвалення закону про введення візового режиму з країною-агресором.

 

Джерело: Народна Правда