ПАРЄ ще на один крок наблизилася до відставки скандального президента

ПАРЄ ще на один крок наблизилася до відставки скандального президента
Автор Желізняк Олександр в Новини

Парламентська асамблея Ради Європи найближчим часом зможе звільнити чинного главу через те, що до нього була “втрачена довіра”, однак щоб це зробити, необхідно мати дві третини голосів.

Сьогодні, 27 червня, ПАРЄ ухвалила рішення про внесення змін до свого регламенту, щоб змістити з поста президента Педро Аграмунта, інформує видання «Народна Правда» з посиланням на “ЕП“.

Loading...

За відповідно резолюцію проголосувало 154 депутати, проти – 30, ще 13 депутатів утрималися.

До проекту рішення було запропоновано тринадцять поправок і, за традиційною процедурою ПАРЄ, їх мали розглянути та проголосувати в залі. Однак – очевидно, за попередньою домовленістю – всі без винятку автори поправок почергово заявили, що відмовляються від них, через що жодна з пропозицій не була поставлена на розгляд.

Єдина поправка, від якої не відмовився автор, пропонувала знизити кількість голосів для імпічменту президента з двох третин до простої більшості. Однак її розгляд також не проводився – частина депутатів скористалися процедурним правом та заблокували винесення на голосування.

Таким чином, ПАРЄ отримує право звільнити також діючого президента через “втрату довіри до нього”, для цього необхідно мати дві третини голосів. В разі, якщо процедура завершилася успішно, її наслідки не обмежуються звільненням. Представник керівництва, звільнений в особливому порядку, позбавляється “автоматичних” посад в ключових органах ПАРЄ, а у майбутньому не зможе отримати статус почесного члена та почесного президента асамблеї.

Також ця особа довічно не зможе брати участь у подальших виборах президента, віце-президента або керівника чи заступника керівника будь-якого комітету.

Раніше ми повідомляли, що скандальний президент ПАРЄ передумав йти у відставку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...