У Києві хакери заблокували комп’ютери банків та Укрпошти

У Києві хакери заблокували комп’ютери банків та Укрпошти
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

У столиці комп’ютери відділень Ощадбанку та ще ряду банків і Укрпошти заблоковані невідомим вірусом, через що системи в цих установах не працюють, а клієнти не обслуговуються.

Про це “Стране.ua” повідомили джерела з фінустанови, передає “Народна правда”.

Loading...

“Через пару годин після відкриття відділення у нас зависли комп’ютери і нас викинуло з внутрішньої програми. Клієнтів ми обслуговувати не можемо і говоримо всім, що стався технічний збій. В адмінку зайти теж не можна, а співробітникам сказали, що це хакерська атака і постраждав не тільки наш банк, але і інші банки, а також Укрпошта”, – заявили в банку”.

Також стало відомо, що атака торкнулася банків “Південний”, “ТАСкомбанк”, а також Укргазбанку (уточнюється, – НП).

За внутрішньої інформації, анонімні хакери вимагають біткоіни за відновлення роботи системи.

Термінали поповнення рахунків в “Ощадбанку” теж не працюють. А співробітники знаходяться на вимушеній перерві і чекають вказівок керівництва “на якій підставі закрити відділення”.

Як відомо, раніше комп’ютери користувачів по всьому світу атакував вірус WannaCry. Він вимагав вислати $300 на певний рахунок. Всього хакери отримали 302 платежі на суму близько $ 126 тис. Більшість користувачів відмовилися платити і, отже, втратили всі дані з комп’ютерів.

Національний Центр кібербезпеки (NCSC) Великобританії заявив, що за масштабною кібератакою вірусу-здирника WannaCry стояли хакери з КНДР з пов’язаної з урядом угруповання Lazarus.

Джерело: Народна Правда
загрузка...