Поліція оприлюднила свої пояснення побиття ветеранів АТО біля Кропивницького

Поліція оприлюднила свої пояснення побиття ветеранів АТО біля Кропивницького
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Жодні з громадських формувань, недержавних охоронних структур та інших осіб не мають повноважень та підстав здійснювати правоохоронні функції.

Про це заявив начальник поліції Кіровоградської області Сергій Кондрашенко, коментуючи події, які сталися вчора, 27 червня, навколо спірного майна агропідприємства у с. Бережинка.

Loading...

За його словами, напередодні до поліції надійшло звернення від приватного сільгосппідприємства в с. Бережинка Кіровоградського району. Заявник є другою стороною в існуючому майновому конфлікті щодо права власності на товариство. Звернення стосувалося безпідставного перебування на території групи невідомих осіб.

На місце пригоди виїхали працівники поліції. Як з’ясувалося, на місці дійсно знаходяться особи в камуфляжах та зі спецзасобами. З їх слів, ці громадяни на місці здійснювали охорону порядку.
Кондрашенко зазначив, що відповідно до закону правоохоронні функції не мають права здійснювати громадські формування, охоронні фірми та інші особи, які перебували на території сільгосппідприємства безпідставно.

Цим людям працівники поліції запропонували залишити територію підприємства, а після їх категоричної відмови – громадян доправили до відділку поліції, де ідентифікували їх особи та перевірили на наявність травматичної і холодної зброї у межах відкритого кримінального провадження.

За словами начальника обласної поліції, з метою недопущення правопорушень працівники поліції згідно із законодавством в окремих випадках застосовували спецзасоби. Якщо ж у ході перевірки буде встановлено, що хтось із поліцейських допустив перевищення службових повноважень, їх діям буде надано правову оцінку.

“Ми наголошуємо на тому, що працівники поліції відповідно до своїх повноважень жодним чином не втручаються в майновий спір між двома власниками. Усі ці питання повинні вирішуватися виключно у судовому порядку. На протиправні дії з боку «прихильників» обох сторін конфлікту поліцейські готові реагувати жорстко і в рамках закону”, – наголосив Кондрашенко.

Він також нагадав, що правоохоронці затримали  групу із 31 особи – за підозрою у рейдерстві.

“Настільки ж принциповою є позиція щодо перебування і «групи підтримки» з боку іншої сторони конфлікту. Тож ще раз закликаємо сторони не вдаватися до силових протистоянь, не провокувати громаду, а дочекатися вирішення майнового спору як того вимагає закон – виключно у судовому порядку”, – наголосив Кондрашенко.

Наразі публічну безпеку і порядок на території агрофірми та населеного пункту охороняють працівники поліції і військовослужбовці Нацгвардії України.

Нагадаємо, що вчора у селі під Кропивницьким ветеранів добровольчих батальйонів “Донбас” та “Айдар” жорстоко побили та “запакували” бійці Нацгвардії, у багатьох з затриманих і побитих серйозні травми – вибиті зуби, травми голови та інше.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...