У суді зачитали обвинувальний акт Януковичу

У суді зачитали обвинувальний акт Януковичу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про чиновників

Януковича звинуватили в пособництві російським властям. Росія використовувала Януковича для анексії Криму та ведення агресивних військових дій на території України.

На судовому засіданні у четвер, 29 червня, прокурори зачитали обвинувальний акт Віктору Януковичу. Звинувачення стверджує, що після прибуття Януковича в РФ в кінці лютого 2014 року він вступив в змову з російською владою для отримання преференцій і подальшого проживання на території Росії, передає «Народна Правда».

Loading...

Росія використовувала Януковича для легітимізаціі присутності російських військ в Україні та окупації частини української території. Було складено лист президенту Росії і Ради Федерації від 1 березня 2014 за закликом ввести російські війська в Україну.
Янукович також підтримав звернення Сергія Аксьонова про «надання допомоги кримчанам» до Путіна.

Як зазначив прокурор – «умисне і протиправними діями Янукович надав іноземній державі допомогу проти своєї держави, а також сприяв веденню агресивної війни». Загальні збитки, які Україна отримала за дії екс-президента – 1 трлн. 800 млрд. 352 млн. гривень.

Раніше повідомлялося, що Оболонський райсуд Києва ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження стосовно Віктора Януковича.

Джерело: Народна Правда
загрузка...