В Іраку заявили про «кінець Ісламської держави»

В Іраку заявили про «кінець Ісламської держави»
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Прем’єр Іраку заявив про те, що з «Ісламською державою» покінчено. Така заява була зроблена після захоплення стратегічного об’єкта в Мосулі, який був однією з останніх точок, контрольованих бойовиками.

Збройні сили Іраку взяли під контроль в Мосулі руїни древньої мечеті, зруйнованої в цьому місяці бойовиками “Ісламської держави”, повідомляє «Народна Правда» з посиланням на Deutsche Welle. Саме в цьому місці три роки тому лідер ісламістів Абу Бакр аль-Багдаді проголосив “халіфат”.

Прем’єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді, після повідомлення про втрату ісламістами території мечеті, заявив про “кінець Ісламської держави”. Це була одна з останніх точок, контрольованих бойовиками на території Мосула, умовної столиці ісламістів на території Іраку.

Генерал-лейтенант Абдель-Вахаб ас-Сааді заявив, що після взяття руїн “Ан-Нурі”, війська продовжують бої з ісламістами в Старому місті – історичній частині Мосула.

За оцінками ООН, в Старому місті залишаються від 100 до 150 тисяч цивільних. Мінімум 204 цивільних жителя загинули за минулий тиждень під час спроби втекти з міста.

Нагадаємо, тижнем раніше США повідомили про ліквідацію головного проповідника ІДІЛ.

Джерело: Народна Правда