Вірус «Петя» перш за все наносив удари по Україні – ESET

Вірус «Петя» перш за все наносив удари по Україні – ESET
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Більше 75 відсотків випадків заражень від вірусу «Петя» припали на Україну. Це ще раз підтверджує припущення про те, що цілями кібератаки були комп’ютери в Україні.

Компанія ESET, що займається розробкою антивірусного програмного забезпечення, повідомила статистичні дані про те, проти яких країн проявив себе вірус «Петя», передає «Народна Правда».

Loading...

За даними компанії, на Україну припало 75,2 відсотка заражень від загального числа в світі. На Німеччину – 9 відсотків, на Польщу – 5,8 відсотка. На Росію довелося лише 0,8 відсотка.

Вірус «Петя» перш за все наносив удари по Україні – ESET

Як відомо 27 червня відбулися атаки вірусу під назвою Petya.A на мережі українських банків та великих компаній. Вірус шифрує файли на зараженому комп’ютері і виводить на екрані повідомлення з вимогою перевести на вказаний гаманець суму в біткоіни, еквівалентну 300 доларам.

При цьому експерти вже відзначили, що видобуток коштів з потерпілих не є головним завданням «Петі». Насправді вірус заточений під те, щоб завдавати шкоди системам, виводити з ладу інфраструктуру. До того ж поширювався вірус через оновлення програми M.E.Doc, яка широко поширена саме в Україні.

Вірус «Петя» зачепив понад 1,5 тисячі юридичних і фізичних осіб в Україні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...