Аміна Окуєва: Я думаю, що Кадиров дуже хоче нашої смерті

Аміна Окуєва: Я думаю, що Кадиров дуже хоче нашої смерті
Автор Желізняк Олександр в Політична правда/Публікації

Чеченський доброволець АТО Аміна Окуєва розповіла “Народній Правді”, в якому стані, після замаху, який було скоєно місяць тому, зараз перебуває її чоловік – Адам Осмаєв, чому Рамзан Кадиров хотів би ліквідувати подружжя та чи багато прихильників Кадирова зараз “працюють” в Україні.

– В якому стані перебуває зараз Адам Осмаєв?

Loading...

– Слава Богу, Адаму вже значно краще. Серед іншого, йому дуже пощастило з хірургами, які чергували в ту зміну. Я, трохи розбираючись в цьому питанні, вважаю, що хірургічне втручання було проведено на найвищому професійному рівні.

Травматологи теж, я вважаю, дуже добре виконали свою частину роботи. Адаму вже встановили титанову пластину на зламану кістку правої руки, функції швидко відновлюються.

Наразі головне виконувати дихальні вправи для повноцінного відновлення функції пошкоджених легень, а також займатися лікувальною фізкультурою для руки.

Сподіваємося, що протягом декількох місяців Адам повністю відновиться, дасть Бог.

– На Вашу думку, чи є вбивство Адама Осмаєва та Вас вигідним для керівника Чечні Рамзана Кадирова?

– Я думаю, що Кадиров дуже хоче нашої смерті. Можливо, навіть вважає  для себе «справою честі» завдання усунути нас.

Втім, я завжди підкреслюю, що в будь-якому випадку Кадиров навряд чи зважиться на подібні дії, особливо за межами Чечні, якщо на це не буде дозволу або указу Путіна.

Кадиров не приймає якихось значущих рішень подібного рівня. Він може тільки в деяких випадках виступати «виконавцем» – посередником між указами Кремля та його жертвами. А свої особисті забаганки він може реалізовувати виключно на багатостраждальних людей, що живуть в окупованій Чечні.

– Чи згадував Рамзан Кадиров публічно Вас та Вашу діяльність в Україні до та після замаху?

– Так, Кадиров згадував нас неодноразово. З тих записів, що збереглися, є, наприклад, ось ця. Після невдалого замаху на нас, її перевели підрядковим перекладом на російську мову наші друзі, які займаються контрпропагандою:

https://www.youtube.com/watch?v=iNaX7MfCnbY

– Як Кадиров «будує» роботу з «зовнішніми» чеченцями, тобто людьми, що живуть поза межами РФ та Чечні? Хто відповідає за це?

– В усіх країнах, де більш-менш масово проживають чеченські діаспори, є так звані «представники Кадирова». Вони не приховують своєї приналежності. Крім того, всюди впроваджуються агенти, які, маскуючись під нормальних людей, намагаються вивідати ситуацію, настрої та стан речей в чеченських громадах. Таких шпигунів періодично виявляють навіть в таборах для біженців, де вони, маскуючись під біженців, провокують людей на виявлення неприязні до окупаційної влади, складаючи таким чином списки «неблагонадійних» – гіпотетично активних противників режиму.

На жаль, ці продажні безсовісні люди, що прислужують Кадирову, мають великі матеріальні ресурси. Тому скрізь вони відчувають себе досить вільно та привільно. В Україні їх теж предостатньо, але, на відміну від більшості інших країн, тут вони сидять досить тихо, не афішуючи своїх поглядів. Причини того є зрозумілими. Однак, ми знаємо про більшість з цих людей, ми знаємо і про протиправну діяльність багатьох з них всередині країни.

– Чи можна вважати, наприклад, Туреччину, яка традиційно приймає мухаджирів Північного Кавказу, безпечною країною для опозиційної частини чеченської діаспори?

– На жаль, так вважати не можна, з кількох причин. По-перше, почастішали випадки спроб екстрадиції чеченців та представників інших національностей Північного Кавказу з Туреччини за запитом РФ. У більшості випадків ці нелюдські рішення вдається скасувати. Але ніколи не можна бути впевненим, що чергову жертву кремлівського режиму не віддадуть на поталу катам.

До того ж в Туреччині, як в країні, де проживає велика чеченська діаспора, в тому числі й деякі відомі противники кремлівської окупації, наприклад, ветерани російсько-чеченських воєн, було скоєно вже багато вбивств таких людей. Виконавцями замахів були “кадирівці” або агенти російських спецслужб. Деяких з них вдалося виявити та навіть затримати.

– Питання теоретичние, але де на сьогоднішній день, на Ваш погляд, безпечніше жити чеченцям, які публічно виступають проти Рамзана Кадирова?

– Ми себе відчуваємо в Україні, наскільки це взагалі можливо в нашій ситуації, найбільш вільно та захищено. До моменту замаху ми велику частину свого часу перебували на фронті, де вчинити замах практично нереально, але, навіть перебуваючи в тилу та маючи легальну зброю, особисто я відчуваю, що можу захиститися. За Милістю Всевишнього, саме так і сталося в момент невдалого замаху на нас. Тепер же, коли нам наполегливо порадили прийняти відомчу охорону, стало взагалі спокійно.

Хоча ми припускаємо, що спроби нашої ліквідації триватимуть, але ми також віримо в те, що з людиною нічого не трапиться, окрім того, на що буде Воля Всевишнього. Наше ж завдання – вжити максимальних заходів для захисту, а потім сподіватися на Його Волю.

– Якою була реакція на замах, чи проводилася, на ваш погляд, інформаційна кампанія проти Вас?

– Буквально протягом доби після провалу спецоперації по замаху на нас, почалася масована атака на нас з боку російських ЗМІ й так званих «консервів» – інтернет-ботів та тролів.

Інакше і бути не могло, тому що їм хоч якось потрібно прикрити цей гучний провал та відвернути увагу громадськості від самої суті ситуації із замахом.

Все це давно відпрацьовані технології, які Кремль використовує в міру необхідності. Але такого масованого й тривалого ажіотажу особисто я не пригадую з того моменту, як російські терористи збили “Боїнг” рейсу МН17. Сподіваюся, що більшість розсудливих людей зможуть відрізнити «зерна від плевел».

Олександр Куриленко

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...