МЗС України нагадав Росії про існування Віденської конвенції

МЗС України нагадав Росії про існування Віденської конвенції
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У МЗС України протестують у зв’язку з відмовами надати дозволи консулу відвідати незаконно утримуваних в Росії українських громадян.

Українське зовнішньополітичне відомство висловило рішучий протест у зв’язку з системними відмовами Росії надати консулу України дозвіл на відвідування незаконно утримуваних в РФ громадян України, передає «Народна Правда».

Прес-служба МЗС України зокрема заявила:

«Міністерство розцінює необгрунтовані і складені за єдиним зразком відмови в праві консульської посадової особи відвідати незаконно ув’язнених українців як грубе порушення взятих на себе Російською Федерацією міжнародних зобов’язань, а також – положень Віденської конвенції про консульські зносини 1963 р і Консульської конвенції між Україною і Російською Федерацією 1993 року».

У міністерстві також додали – «Свідоме ігнорування права консула на відвідування співвітчизників в установах їх змісту свідчить про намір російської сторони приховати факти безправ’я і політичної спрямованості справ щодо громадян України».

МЗС України зажадав від РФ невідкладно забезпечити безперешкодний доступ консульських посадових осіб України до незаконно утримувався Сенцової, Кольченко, Ваітову, Зейтуллаеву, Сайфуллаєвої, а також іншим незаконно утримувався в Росії громадянам України.

Раніше в українському МЗС висловили протест у зв’язку з черговим візитом Путіна до Криму.

Джерело: Народна Правда