Порошенко взяв участь у церемонії прощання з Гельмутом Колем

Порошенко взяв участь у церемонії прощання з Гельмутом Колем
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У Страсбурзі в церемонії прощання з колишнім канцлером ФРН Гельмутом Колем взяв участь президент Порошенко. Президент України заявив, що канцлер Коль був «великим другом України».

Під час спілкування з журналістами в Страсбурзі, де 1 липня проходила церемонія прощання з екс-канцлером ФРН Гельмутом Колем, президент Порошенко розповів про роль німецького політика в історії України, передає «Народна Правда».

Loading...

У своєму слові президент Порошенко зазначив:

«Сьогодні тут в Страсбурзі Німеччина, Європа і весь світ прощалися з великим німцем, великим канцлером, який об’єднав Німеччину, великим лідером об’єднаної Європи і великим другом України, який бачив Україну і український народ в сім’ї європейських народів. І тут сьогодні, це абсолютно чітко прозвучало».

Порошенко взяв участь у церемонії прощання з Гельмутом Колем

Далі глава української держави сказав:

«Особливістю канцлера Гельмута Коля була здатність англійською мовою manage unmanageable, вирішувати ті питання, які на перший погляд вирішити неможливо. Це він знайшов правильну мову з тодішнім Радянським Союзом, це він зробив великі кроки, щоб був мир, і щоб з Європи ніколи більше не почалася війна. З його зусиллями було створено євро, розширено Євросоюз, укріплена євроатлантична інтеграція і зроблені кроки, які сьогодні формують Європу, і без яких ми не можемо уявити Європейський союз і мир».

Порошенко взяв участь у церемонії прощання з Гельмутом Колем

«І я сьогодні віддав від імені українського народу данину поваги великому німцю, і великому європейцю. З вдячністю за все, що було зроблено і сьогодні час для того, щоб ми навчилися у канцлера Коля вирішувати складні проблемні питання. Я є оптимістом і я вірю в те, що об’єднаними зусиллями Європи і світу ми можемо повернути світ в Україні, світ в Європу. Я вірю в це», – додав президент України.

Гельмут Коль помер 16 червня 2017 року на 88-му році життя. Коль був канцлером ФРН з 1982 по 1998 роки. Він єдиний німецький політик, який займав цю посаду чотири терміни поспіль.

Джерело: Народна Правда
загрузка...