Янукович хоче судитись з «Ощадбанком» через 1 млрд доларів

Янукович хоче судитись з «Ощадбанком» через 1 млрд доларів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Екс-президент України Янукович, який перебуває «у бігах» в Росії, має намір судитись з «Ощадбанком». В свою чергу, адвокати банкірів стверджують, що на те немає ніяких підстав.

Екс-президент України Віктор Янукович звернувся до Печерського райсуду Києва з позовом до АТ “Ощадбанк” про захист ділової репутації. Про це повідомив Олег Громовой – керівний партнер компанії GENTLS, адвокати якої представляють інтереси “Ощадбанку” у спорі  про спростування недостовірної інформації, оприлюдненої у вигляді інтерв’ю голови правління “Ощадбанку”, повідомляє «Народна Правда» з посиланням на УП.

Loading...

Янукович вимагає спростувати інформацію про наявність у нього та екс-прем’єра Миколи Азарова у держбанку понад $1,150 млрд. Разом з тим, за словами Громового, договір між Януковичем та адвокатом підписаний у лютому цього року, а місцем підписання зазначено м. Київ.

Перше судове засідання у справі відбулося 23 червня в Печерському районному суді Києва. “Переконаний, що позов необґрунтований щонайменше з трьох причин. По-перше, позивач не підтверджує доказами наявність у нього ділової репутації, хоча вимагає її захисту. Згідно з постановою пленуму Верховного Суду України від 27.02.2009 р. №1, під діловою репутацією розуміється громадська оцінка ділових і професійних якостей людини. Виникає запитання: яка громадська оцінка Януковича?”, – зазначив Громовой.

За словами керівного партнера GENTLS, якщо, на думку адвокатів позивача, ділова репутація В.Януковича позитивна, і вона могла постраждати, то це необхідно довести. Громовой додав, що в інтерв’ю тверджень про наявність у позивача конкретних сум у банку не було.

“Третє – ми поставили під сумнів повноваження адвоката Януковича звертатися до суду з цим позовом, оскільки договір про правову допомогу підписаний у лютому 2017 року в місті Києві, хоча очевидно, що Януковича в Києві в цей час бути не могло. З огляду на це в наступному судовому засіданні очікуються пояснення адвокатів позивача про обставини підписання договору, інакше позов має бути залишений без розгляду як поданий адвокатом, що не має на це повноважень”, – додав Громовой.

Нагадаємо, в кінці червня прокурори зачитали обвинувальний акт Януковичу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...