МЗС України виважено відреагувало на провокаційну заяву польського міністра

МЗС України виважено відреагувало на провокаційну заяву польського міністра
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Українське зовнішньополітичне відомство адекватно відреагувало на закиди своїх польських колег. На думку відомого українського дипломата Юрія Щербака, МЗС діяло так, як і треба в подібних ситуаціях.

Виважений коментар МЗС України на заяву польського міністра  Ващиковського про те, що «з Бандерою Україна не увійде до Європи», це правильно, бо дипломати повинні давати виважені та неемоційні оцінки.  Про це в інтерв’ю «Народній Правді» заявив колишній посол України в Канаді, США та Ізраїлі Юрій Щербак.

«Наше міністерство спокійним тоном сказало те, що мусило. Хоча, емоційні реакції українців на такі заяви – цілком справедливі», – зазначив Щербак. «Нам завжди треба пам’ятати, ми – суверенна і велика країна Європи. Ми відіграватимемо набагато важливішу роль в Європі через 10 років. Полякам треба підтримувати нормальні відносини з нами. Складні моменти історії є, але їх  можна обговорювати на спільній комісії, є польські та українські історики, є інститути національної пам’яті. Хай вони такі справи з’ясовують. Не справа політиків так лізти в історію, бо це дуже складні матерії», – підкреслив дипломат з багаторічним досвідом.

Також, за словами Щербака, у Польщі зараз дуже погані стосунки з Європейським Союзом. «Польща, як і Угорщина, різко погіршили свої стосунки з ЄС. Є суперечки через Дональда Туска (Голова Європейської Ради, колишній прем’єр-міністр Польщі, – НП), котрого теперішня польська влада оголосила ледве не злочинцем та вимагає прибрати його з загальноєвропейської політичної арени. Нехай Варшава унормує свої відносини з Євросоюзом», – резюмував колишній посол України в Канаді, США та Ізраїлі Юрій Щербак.

Джерело: Народна Правда