В Київстар розповіли про реальні терміни введення 4G зв’язку в Україні

В Київстар розповіли про реальні терміни введення 4G зв’язку в Україні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Якщо держава дозволить впроваджувати технології 4G зв’язку в діапазоні 1800 МГц, то українці отримають послуги до кінця 2018 року. Це дозволить прискорити економічне зростання країни.

Терміни запуску технології 4G зв’язку, як і територія покриття нової мережі, залежать від частотного спектра, який використовується для запуску. У цьому сенсі діапазон 1800 МГц дозволяє запустити послуги значно швидше, вважають в компанії «Київстар», передає «Народна Правда».

Прес-служба «Київстар» повідомила, що на сьогодні держава пропонує телеком-операторам України два шляхи впровадження технології 4G зв’язку: в діапазоні 2600 МГц і 1800 МГц. У першому випадку операторам необхідно будувати нові мережі мобільного зв’язку, що вимагає мільярдних інвестицій і займе не один рік.

У той же час, мережі мобільного зв’язку України вже використовують спеціальні рішення, які дозволяють розвивати технології четвертого покоління зв’язку на частотах 900 і 1800 МГц. Так, 92 відсотки радіообладнання «Київстар», яким користуються багато українців, готове до роботи в стандарті 4G.

Головний експерт по спектральної стратегії «Київстар» Ігор Ерещенко зазначив:

«Діапазон 1800 МГц – найбільш універсальний для розвитку технології 4G/LTE. У світі вже більше 580 комерційних мереж 4G зв’язку, з них 272 мережі – на частотах 1800 МГц. Отримавши можливість розвивати послуги стандарту 4G на частотах 1800 МГц, оператори зможуть використовувати інші радіочастоти (наприклад, 2,6 ГГц), для подальшого збільшення ємності».

Якщо зараз використовувати нову технологію на частотах діапазону 1800 МГц, ряд міст України можуть отримати послуги 4G зв’язку до кінця 2018 року.

Запуск нових технологій зв’язку сприятиме не тільки отриманню великих доходів від продажу ліцензій і відрахувань у вигляді податків з послуг, можливість розвивати хмарні технології, IOT і інші сервіси, а й економічному зростанню країни, відзначили в «Київстар».

4 липня Кабмін схвалив умови введення в державі системи зв’язку покоління 4G, що враховують в тому числі вимоги до роботи операторів, умови проведення тендерів на продаж ліцензій і вартість ліцензій.

Джерело: Народна Правда