“Наркоманів та алкоголіків, які іменуються солдатами “ЛНР” та “ДНР”, ми виб’ємо дуже швидко”

”Наркоманів та алкоголіків, які іменуються солдатами “ЛНР” та “ДНР”, ми виб’ємо дуже швидко”
Автор Желізняк Олександр в Публікації/Соціальна правда

Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що Росія продовжує мілітаризацію окупованої частині Донбасу. Зокрема, за словами Муженко, РФ щомісяця відправляє на окупований Донбас 500 тисяч боєприпасів та 5 тисяч тонн палива. У той же час спікер Міноборони з питань АТО Андрій Лисенко заявив, що бойовики проводять навчання з евакуації особового складу та документації з Донецька. При цьому українські бійці кажуть про те, що в найближчі тижні на фронті можливі певні події. Чого саме слід чекати, з’ясовувала «Народна Правда».

“Коли росіяни підуть, Донецьк буде звільнений без застосування ЗСУ”

Про те, що Росія поставляє нове озброєння своїм військам на Донбасі, начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, 7 липня, під час спільного засідання військово-наукової ради ЗСУ та Національної академії наук України. «На окупованій території Донецької та Луганської областей створені та розгорнуті 1 та 2 «армійські корпуси», чисельністю більш ніж 30 000 чоловік. Їхнє управління здійснюється новоствореною 8-ю загальновійськовою армією Південного військового округу РФ», – заявив Муженко. За його словами, для забезпечення цих формувань, Росія щомісяця відправляє на Донбас 500 тисяч боєприпасів та 5 тисяч тон палива.

Loading...

Втім, двома днями раніше, спікер Міноборони з питань АТО Андрій Лисенко, в інтерв’ю одному з телеканалів, розповів, що окупанти проводять навчання з евакуації. Зокрема, в Донецькій області вони навчаються вивозити командний склад та документацію.

– Вивозиться, наприклад, документація та все, що може стати доказами цієї гібридної війни, – розповів Лисенко. – Розробляються та вже розроблені маршрути вивезення сімей ватажків ОРДЛО та росіян в тому числі. Росіяни це зрозуміють швидше за всіх, їм буде подана команда. Як тільки росіяни підуть, Донецьк буде звільнений без застосування ЗСУ.

Втім, військові експерти кажуть, що навчання навряд чи варто сприймати як сигнал до того, що бойовики збираються покинути територію України. «У нас немає даних ані про передислокацію НЗФ в бік російського кордону, ані про зменшення їхнього контингенту на території так званих “ДНР” та “ЛНР”. Що стосується навчань бойовиків, то наприклад, на території “ЛНР” тільки за останній тиждень, за перевіреною інформацією, пройшли два командно-штабних навчання, під час яких були задіяні засоби ППО. Отже, все свідчить про те, що бойовики зберігають готовність та не збираються йти», – каже голова ГО” Права справа “, військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

За його словами, найближчим часом, будуть продовжені спроби врегулювати конфлікт дипломатичним шляхом, втім про силове вирішення мова не йде. «У військовому плані тактика “жаб’ячих стрибків”, яку використовують ЗСУ, стосується лише “сірої зони”. Українська армія покращує свої тактичні показники, але виключно за рахунок нічийної території. Те ж саме намагаються робити бойовики, про що свідчать останні загострення та зіткнення в зоні АТО біля Ясинуватої та на Маріупольському напрямку. Якщо, хоча б на окремих ділянках, бої вийдуть за межі “сірої зони”, тоді можна буде казати й про ймовірний наступ української армії. Поки цього не відбулося», – говорить Дмитро Снєгирьов.

“Е…шити сепарів”

Українські добровольці кажуть, що швидке звільнення окупованих територій можливо лише за тієї умови, якщо звідти піде РФ.

– Якщо Росія дійсно звідти “евакуюється”, то тих наркоманів та алкоголіків, які іменуються солдатами “ЛНР” та “ДНР” та катаються на іржавих БТРах, ми виб’ємо дуже швидко, – говорить прес-секретар “Правого сектора” Артем Скоропадський. – Але, якщо після цього РФ відповість відкритим вторгненням, то треба буде готуватися до дуже-дуже серйозної війні.

Щоб зрозуміти чи є якісь сигнали, що свідчили б про наступ української армії або ознаки швидкої втечі бойовиків, “Народна Правда” зв’язалася з українськими солдатами, які знаходяться “на нулі”, на різних ділянках проведення АТО. Та отримала досить суперечливу інформацію.

– Поки що не можу розповісти, що тут відбувається. Але підтверджую, що, за наявною у мене інформацією, після збору врожаю повинні почати серйозно е…шити сепарів, – сказав офіцер одного з підрозділів спецназу ЗСУ. – Але поки що казати про якийсь відступ бойовиків не можу. В кожному разі вся російська бронетехніка залишається на місцях.

Також, з інших джерел «Народній Правді» стало відомо, що деякі підрозділи сил АТО посилюються спецназом, в тому числі штурмовими підрозділами десантників та морської піхоти.

Втім, така активність присутня далеко не на всіх ділянках зони АТО. Наприклад, в районі Ясинуватої бійці українських підрозділів нічого особливого не фіксують.

– Не знаю про яке ймовірний наступ ви говорите. З нашого боку, ніяких рухів я зараз не спостерігаю, – розповів “Народній Правді” боєць сил АТО Анатолій. – Сепари лізуть, як і раніше. Минулого тижня намагалися нахабно вклинити свій блокпост між двома нашими… А про те, що там нібито евакуація в Донецьку, так це, як мені відомо, були прості вчення, які проводилися вже не раз.

Кирило Желєзнов

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...