Ірак заявив про звільнення Мосула від бойовиків ІДІЛ

Ірак заявив про звільнення Мосула від бойовиків ІДІЛ
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Прем’єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді привітав іракські війська зі звільненням другого за величиною іракського міста Мосул від бойовиків терористичної “Ісламської держави”.

Про це він повідомив на своїй сторінці в Twitter, передає “Народна правда”.

“Головнокомандувач збройних сил Іраку Хайдер аль-Абаді прибув в Мосул, щоб оголосити про його звільнення і привітати збройні сили і іракський народ з цією великою перемогою”, – йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що битва з бойовиками ІДІЛ за місто велася з 17 жовтня 2016 року.

Як відомо, бойовики “Ісламської держави” захопили Мосул у червні 2014 року. Після цього джихадисти взяли під свій контроль велику територію Іраку і Сирії, на якій було оголошено так званий халіфат.

Але в останні десять місяців ІДІЛ була змушена відступати під натиском іракських урядових військ. У боях брали участь бійці курдської пешмерга, шиїтські ополченці і сунітські арабські загони. Наступ було підтримано авіацією і військовими радниками міжнародної коаліції, яку очолюють США.

До останнього моменту бойовики ІДІЛ чинили впертий опір іракським військам, які зазнавали серйозних втрат під час наступу на місто.

Близько мільйона мешканців Мосула були змушені покинути свої домівки. Багато районів міста перетворені на руїни.

Нагадаємо, що раніше Збройні сили Іраку взяли під контроль в Мосулі руїни древньої мечеті, зруйнованої в цьому місяці бойовиками “Ісламської держави”. Це була одна з останніх точок, контрольованих бойовиками на території Мосула, умовної столиці ісламістів на території Іраку. Після взяття руїн “Ан-Нурі”, іракські війська продовжили бої з ісламістами в Старому місті – історичній частині Мосула.

Джерело: Народна Правда