Зростання числа конфліктів між ветеранами АТО і поліцією свідчить про невирішені соціальні проблеми. Психолог Олена Кривошта вважає, що для скорочення числа таких небезпечних конфліктних ситуацій необхідна серйозна психологічна підготовка поліцейських і психологічна реабілітація ветеранів бойових дій.
Ряд резонансних випадків протистояння за участю поліції і ветеранів бойових дій в зоні АТО показує наявність негативної тенденції в суспільстві. Для мінімізації цієї проблеми необхідна робота психологів. Про це йдеться в матеріалі «Народної Правди».
Психолог Олена Кривошта вважає, що в основі конфліктів між поліцією і ветеранами АТО лежать соціальні проблеми:
«Подібні “осколкові” конфлікти є проявами невирішених глобальних соціальних проблем, – пояснює вона. – Таких сутичок, причини яких безпосередньо не пов’язані з їхніми учасниками, відбувається дуже багато. Наприклад, пенсії не встигають за зростанням цін, і ви можете побачити конфлікт бабусі з продавщицею в магазині. Жоден учасник цього конфлікту не має відношення до його причин».
«Між ветеранами АТО та поліцією, можлива певна напруженість та психологічний бар’єр. Одні представляють владу і силу в зоні АТО, а інші – в мирних містах. Втім ветерани АТО мають певну емоційну перевагу, як люди, котрі захищали країну в реальних бойових діях, а це на підсвідомому рівні може бути негативно прийнято поліцейськими. Щоб вирішити ці питання, необхідна серйозна психологічна підготовка співробітників поліції до таких ситуацій, а також психологічна реабілітація ветеранів АТО», – додала психолог.
Своєю думкою про дану проблему поділилися в ДУК «Правий сектор».
Як повідомлялося раніше, в Кіровоградській області поліція жорстко побила добровольців АТО, які допомагали селянам відбиватися від рейдерів. В результаті конфлікту, як розповідають очевидці, постраждали кілька десятків людей.
2 липня волонтер Назар Приходько заявив, що в Києві поліція побила двох ветеранів.