ГПУ розкрила справжню причину масштабних обшуків в Укренерго

ГПУ розкрила справжню причину масштабних обшуків в Укренерго
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Генеральна прокуратура України спільно з працівниками Департаменту захисту економіки Нацполіції та Державної фіскальної служби України проводять обшуки в приміщеннях Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» та суб’єктів господарської діяльності, які їм підконтрольні.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури, передає “Народна правда”.

Як зазначається, ГПУ проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом організації злочинної схеми розкрадання державних коштів, зловживання владою або службовим становищем, службового підроблення тендерної документації службовими особами ДП «НЕК Укренерго» в особливо великих розмірах за співучасті зі службовими особами Національної комісії з регулювання ринку енергетики та комунальних послуг, а також рядом суб’єктів господарської діяльності, шляхом організації закупівель товарів, робіт та послуг у підконтрольних підприємств за значно завищеними цінами, за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 212 КК України.

На даний час в рамках кримінального провадження згідно ухвал суду проводяться обшуки по всій території України з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.

Нагадаємо, що в середу, 12 липня, в приміщенні державного підприємства “НЕК “Укренерго” співробітники Генеральної прокуратури України проводять обшуки, працівників компанії не пускають на робочі місця.

Генеральний директор НЕК “Укренерго” Всеволод Ковальчук розповів про причинисьогоднішнього вранішнього обшуку в офісі компанії, який проводить Генеральна прокуратура України. За його словами, обшук також проводиться в його будинку.

Пізніше в ГПУ повідомили, що проводиться близько 50 одночасних обшуків у приміщенні Національної енергетичної компанії “Укренерго” у Києві, а також на підприємствах у регіонах.

Джерело: Народна Правда