Стало відомо, чому у поліції замовчують деталі розслідування вбивства Шеремета

Стало відомо, чому у поліції замовчують деталі розслідування вбивства Шеремета
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда/Соціальна правда

У Нацполіції не розкривають всіх відомих деталей по справі про вбивство Павла Шеремета. Про це йдеться в звіті групи  журналістів, які зібрали та систематизували інформацію, що останнім часом з’являлась з цього приводу. Така інформація досить суперечлива, і наразі важко скласти якусь єдину картину.

Глава Національної поліції Сергій Князєв висловлює припущення, що слідчі у справі вбивства журналіста Павла Шеремета встановили особи двох осіб (за даними офіційного слідства, це чоловік і жінка), що їх зафіксувала камера відеоспостереження, і які ймовірно заклали бомбу під авто. Про це йдеться в Спеціальному звіті Комітету захисту журналістів (CPJ) «Відмова від правосуддя: розслідування вбивства Павла Шеремета в Україні не дало результатів», повідомляє Народна Правда з посиланням на Громадське.

Loading...

«Змушений під час квітневого інтерв’ю зі мною надати більше інформації про цю пару, Князєв висловив припущення, що слідчі знають, хто ці особи, але він не міг розголошувати деталі журналістам, оскільки це могло б спонукати їх до переховування чи втечі», – пише один з авторів звіту Крістофер Міллер, американський репортер, що працює в Києві.

У свою чергу, екс-очільниця Нацполіції Хатія Деканоідзе заявила, що «має певні сумніви щодо ідентифікації слідчими осіб, причетних до злочину, та висловила припущення, що Князєв просто робив вигляд, наче його команда володіє значно більшим обсягом інформації, ніж було оприлюднено, щоб не здаватися некомпетентним». Вона також додала, що обсяг інформації, представленої 8 лютого, не перевищував обсяг доказів, зібраних слідством на момент її відставки в листопаді 2016 року.

У звіті також йдеться про те, що відповідаючи на запитання про стверджувану некомпетентність слідчих, глава департаменту з комунікацій поліції розповів CPJ, що розслідування складне, і дані не можуть бути оприлюднені, щоб не завдати шкоди слідству.

Нагадаємо, днями Петро Порошенко закликав правоохоронців відзвітувати про справу Шеремета.

Джерело: Народна Правда