ООН вирішила, що далі робити з місією в Іраку

ООН вирішила, що далі робити з місією в Іраку
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй продовжила термін повноважень місії зі сприяння уряду Іраку ще на один рік – до 31 липня наступного року.

Відповідна резолюція була одноголосно прийнята на засіданні Радбезу ООН в п’ятницю ввечері, передає “Народна правда” з посиланням на ТАСС.

У документі велика увага приділяється присутності на іракській території терористичного угруповання “Ісламська держава”, яка “являє собою серйозну загрозу для майбутнього” країни.

В РБ ООН наголосили, що “єдиним способом протистояти цій загрозі є спільна робота всіх іракців над вирішенням проблем безпеки, а також в політичній сфері”. Довгострокове рішення проблеми нестабільності вимагає від політичного керівництва Іраку прийняття рішень, які об’єднають країну.

Нагадаємо, що 9 липня прем’єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді привітав іракські війська зі звільненням другого за величиною іракського міста Мосул від бойовиків терористичної “Ісламської держави”.

Раніше Збройні сили Іраку взяли під контроль в Мосулі руїни древньої мечеті, зруйнованої в цьому місяці бойовиками “Ісламської держави”. Це була одна з останніх точок, контрольованих бойовиками на території Мосула, умовної столиці ісламістів на території Іраку. Після взяття руїн “Ан-Нурі”, іракські війська продовжили бої з ісламістами в Старому місті – історичній частині Мосула.

Джерело: Народна Правда