Стало відомо, яка країна першою перейде на стандарт зв’язку 5G

Стало відомо, яка країна першою перейде на стандарт зв’язку 5G
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Закордонна правда/Новини

До кінця наступного року стандарт зв’язку 5G стане реальністю. До цього терміну на нього збирається перейти крихітне Сан-Марино, розташоване на Апеннінському півострові. Саме ця держава стане першою, яка запровадить новий передовий формат передачі даних.

Італійський оператор зв’язку Telecom Italia Mobile (TIM) має намір використовувати Сан-Марино в якості майданчика для випробувань нової технології, повідомляє Народна Правда з посиланням на італійські ЗМІ. Протягом 2017 року Telecom Italia підготує в Сан-Марино основну інфраструктуру для переходу на 5G. TIM також проводить випробування в Мілані і Турині, але в Сан-Марино менше нормативних обмежень на використання радіочастот, ніж в Італії, що розширює можливості компанії.

За словами техдиректора TIM Джованні Феріго, Європа зіграла головну роль в розвитку технології 2G, але потім поступилася азіатським країнам у випадку 3G і США з 4G. “Разом з 5G ми маємо намір повернути Європі лідерство в створенні стандартів”, – сказав він.

За оцінками Єврокомісії, яка в 2016 році оприлюднила стратегію розвитку 5G, економічні переваги від переходу на нове покоління мереж складуть 113 млрд євро до 2025 року. Створення інфраструктури для них в Європі потребуватиме вкладень в розмірі 56 млрд євро і забезпечить близько 2,3 млн нових робочих місць.

Нагадаємо, що в Україні до кінця 2018 року мобільні оператори обіцяють запустити зв’язок стандарту 4G, щоправда, із застереженням стосовно відсутності адміністративних бар’єрів.

Джерело: Народна Правда