Дрантя з Партії регіонів: Арестович розповів, на кого розрахований «проект Малоросія»

Дрантя з Партії регіонів: Арестович розповів, на кого розрахований «проект Малоросія»
Автор Желізняк Олександр в Політична правда/Публікації

Проросійські бойовики на Донбасі, мають намір створити нову «країну», яка буде спадкоємицею України. За словами ватажка бойовиків «ДНР» Олександра Захарченка, нова «наддержава» буде називатися “Малоросією”, а її столицею стане Донецьк. З Києва вони мають намір зробити історико-культурний центр. “Народна Правда” дізналася у військового експерта Олексія Арестовича про що свідчать ці заяви бойовиків.

Дрантя з Партії регіонів: Арестович розповів, на кого розрахований «проект Малоросія»– Очевидно, що устами Захарченко каже Кремль. Що, на вашу думку, запланували в Москві?

– Логіка проста. Спочатку Кремль розраховував, що Україна вступить в “русскій мір”. Але вся ця забавка провалилася, ніхто в так звану “Новоросію” не захотів. Російськомовні харків’яни, одесити, мешканці Дніпра не тільки не захотіли в “русскій мір”, а стали активно воювати проти нього. Кремль мучився з цією ідеєю, покрутив її та зрозумів, що це не працює. Взагалі. Проте в Україні є “м’які ватники”, які ностальгують за радянським минулим та всією радянською атрибутикою. І це дев’ять, тире дванадцять мільйонів людей.

– Але ця категорія не хоче в “русскій мір”…

– Саме так. Ці люди не прийняли брутальний “русскій мір” на чолі з Путіним. Кремль це усвідомив та напередодні виборів в Україні, намагається шляхом переформатування “Новоросії” в “Малоросію” підгорнути цей електорат. До того ж, йде спроба розділити українців на правильних та неправильних на історичному рівні. Правильні українці – ті, хто виграли разом з росіянами Велику Вітчизняну, брали Рейхстаг, допомагали радянським людям летіти в космос, люблять Кожедуба, тощо. Неправильні – це ті, хто влаштував волинську різанину. Це ті, хто розпинав слов’янських хлопчиків. Ну ви зрозуміли?

– Добре, в такому випадку, чому Кремль не спустив для Захарченко іншу назву неіснуючої держави? Наприклад, Українська соціалістична республіка? Адже “УСР” була б ближче до того електорату про який ви говорите…

– По-перше, це занадто прямолінійно. По-друге, Кремль боїться відштовхнути тих прихильників імперського та радянського проекту, які зараз на їхньому боці. Якщо вони оголосять “Українську соціалістичну республіку”, то відсотків п’ятдесят особового складу «армійських корпусів», які у них є в так званих “ДНР” і “ЛНР” – просто повтікають. Як пояснити росіянину з Іркутська, який приїхав боротися за те, щоб Україна стала російською, за “русскій мір”, що тепер він бореться за Українську соціалістичну республіку? Він “Малоросію” ледве сприймає як ідею. Але так-сяк, йому можна пояснити, що Малоросія – це російська назва України, що це все-таки Росія… Сяк-так внутрішня пропаганда зможе пояснити. А оголошуємо замість України, який-небудь УСР і половина військ втече.

– Що далі?

– Довгий тренд. Маса інформаційних вкидань, начебто будемо незалежними, така собі Швейцарія, нам не потрібен ні Захід, ні Росія. Тобто, це чисто російський проект, пов’язаний з тим, щоб зупинити просування України на Захід, використовуючи внутрішній електорат. Зафіксувати Україну в нейтральному положенні та зробити зоною політичної нестабільності.

– Хто, на Вашу думку, з українських політиків буде просувати цю ідею? Топити за “Малоросію”?

– Думаю, Кремль не складе всі яйця в одну корзину, а просувати цю ідею будуть кілька проектів. Ймовірно, за “Малоросію” будуть топити дрантя з Партії регіонів, Юлія Тимошенко та Євген Мураєв…

Кирило Желєзнов

Джерело: Народна Правда